15. Dario Šarić (3,004.412 dolara) - Uoči starta NBA lige Šarić je iz Minnesote prešao u Phoenix i time si osigurao bolju poziciju na kraju sezone. Jer, idućeg ljeta bi Šibenčanin, ako se, naravno, dokaže, trebao potpisati “ugovor života” prema kojemu bi se puno više uspeo na ljestvici najplaćenijih domaćih sportaša.
 USA TODAY USPW USA TODAY Sports
VELIKI OKRŠAJ U LOS ANGELESU

DARIO ŠARIĆ I DRUŠTVO SRUŠILI NAJBOLJU MOMČAD NBE LIGE LeBron James i Anthony Davis dominirali u rušenju Clippersa, Zubac nije imao svoju večer

Piše: HinaObjavljeno: 09. ožujak 2020. 12:38

Hrvatski košarkaš Dario Šarić zabio je 11 koševa u pobjedi svojih Phoenix Sunsa nad Milwaukee Bucksima, dok je Ivica Zubac u porazu svojih LA Clippersa od LA Lakersa ubacio pet koševa.

Phoenix Suns su sinoć kod kuće sa 140-131 svladali Milwaukee Buckse koji su igrali bez svog najboljeg igrača Giannisa Antetokounmpoa, a Šarić je na terenu proveo 26 minuta i gađao iz igre 3/7, no za trice 3/4, za ukupan učinak od 11 koševa te je tome pridodao pet skokova, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu.

Devin Booker je bio najbolji strijelac Phoenixa sa 36 koševa, dok Bucksima nije pomogao ni Kris Middleton sa 39 ubačaja.

Bucksima, koji imaju omjer pobjeda i poraza 53-11, ovo je drugi poraz zaredom i treći u zadnjih četiri utakmice.

LA Lakers su nadigrali svog gradskog rivala Clipperse sa 112-103, prekinuvši im niz od šest pobjeda, a Zubac je odigrao 14 minuta i uz loš put iz igre (1/4) stigao do pet koševa, upisavši pritom sedam skokova, jednu asistenciju i jedan blok.

Anthony Davis je predvodio Lakerse sa 30 koševa, osam skokova, dok je LeBron James dodao 28 koševa, devet asistencija i sedam skokova.

Kod Clippersa najbolji je bio Paul George sa 31 poenom, a Kawhi Leonard je upisao 27.

Cleveland Cavaliers su kod kuće nakon produžetaka sa 132-129 slavili protiv San Antonio Spursa, a do pobjede ih je predvodio Andre Drummond sa 28 koševa i 17 skokova. On je bio jedan od četiri igrača Cavaliersa koji je upisao double-double.

Utakmicu je u produžetke odveo Rudy Gay sa šutom sekundu prije kraja kojim su Spursi izjednačili na 118-118. Cleveland nakon toga nije zaostajao ni u jednom trenutku u produžecima.

Ante Žižić nije zaigrao za Cleveland, a Luka Šamanić za Spurse.

Dallas Mavericks - Indiana Pacers 109-112

Washington Wizards - Miami Heat 89-100

Brooklyn Nets - Chicago Bulls 110-107

Minnesota Timberwolves - New Orleans Pelicans 107-120

LA Clippers - Los Angeles Lakers 103-112

(Ivica Zubac je odigrao 14 minuta za LA Clipperse, zabio je pet koševa i upisao sedam skokova, jednu asistenciju i jedan blok)

Boston Celtics - Oklahoma City Thunder 104-105

Phoenix Suns - Milwaukee Bucks 140-131

(Dario Šarić je odigrao 26 minuta za Phoenix, zabio je 11 koševa i upisao pet skokova, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu)

Houston Rockets - Orlando Magic 106-126

Cleveland Cavaliers - San Antonio Spurs 132-129 (produžeci)

(Ante Žižić nije igrao za Cleveland, Luka Šamanić nije igrao za San Antonio)

New York Knicks - Detroit Pistons 96-84

Sacramento Kings - Toronto Raptors 113-118

06. svibanj 2024 16:16