Ivica Zubac (arhiva)

HARRY HOW Getty Images Via Afp
NBA LIGA

Dario Šarić odigrao najbolju utakmicu u posljednje dvije godine, Zubac blizu double-double učinka

Oklahoma je kod kuće izgubila od Sacramento Kingsa, Clippersi su poraženi od Minnesote
Piše: SN/HinaObjavljeno: 01. ožujak 2023. 06:52

Vrlo dobre partije odigrali su noćas Dario Šarić i Ivica Zubac za Oklahomu i LA Clipperse, ali su njihovi klubovi na kraju ostali bez pobjede.

Oklahoma City Thunder je kod kuće izgubio od Sacramento Kingsa 117:123, a Clippersi su u Los Angelesu poraženi 101:108 od Minnesota Timberwolvesa.

Dario Šarić, statistika protiv Sacramenta

SOFASCORE

Grafika: SofaScore

Šarić je u tijesnom porazu od Oklahome bio među najboljima u redovima domaće momčadi - za nešto više od 27 minuta ubacio je 21 poen, te dodao osam skokova i dvije asistencije.

Šariću je ovo bila najbolja odigrana utakmica u posljednje dvije godine. U prve četiri utakmice u dresu Thundera ukupno je zabio 24 poena, a onda je u jednoj skoro nadmašio taj zbirni učinak. Prethodno je Šarić posljednji put zabio više od 20 poena 30. ožujka 2021. godine.

Oklahoma City, koja je izgubila četvrti put zaredom, borila se s zaostatkom od 17 koševa i izjednačila na 98-98 nešto manje od devet minuta prije kraja. Barnes je postigao osam poena tijekom serije 12-2 kako bi pomogao Sacramentu da vrati kontrolu.

Vrlo dobar je bio i Ivica Zubac čiji su LA Clippersi kod kuće poraženi od Minnesota Timberwolvesa sa 101-108.

Ivica Zubac

SOFASCORE

Jaden McDaniels ubacio je 20 poena, a Anthony Edwards 18 za Minnesotu koja je prekinula niz od tri poraza. Rudy Gobert ubacio je 16 poena, a Kyle Anderson dodao je 12 poena i 10 skokova dok su Timberwolvesi pomogli svojim izgledima za doigravanje pobjedom u drugoj utakmici od četiri utakmice gostovanja u Kaliforniji.

Paul George je zabio 25 koševa, a Kawhi Leonard dodao je 23 u trećoj utakmici zaredom koju su Clippersi izgubili. Zubac je odigrao 28:27 minuta i u tom vremenu uz šut iz igre 5/7 zabio 12 koševa te upisao devet skokova, jednu asistenciju, jednu ukradenu loptu i dvije blokade.

Georgeov nalet od 5-0 doveo je Clipperse do 103-98 prije nego što je Anderson zabio i Timberwolvesi povećali prednost na 105-98 minutu do kraja. Russell Westbrook je tricom smanjio vodstvo Minnesote na 105-101 42 sekunde do kraja prije nego je Gobert zakucavanjem doveo Wolvese na šest razlike 23 sekunde do kraja.

Denver Nuggetsi su u gostima sa 133-112 pobijedili Houston Rocketse, a Jamal Murray zabio je 32 koša uz šest asistencija, dok je Nikola Jokić zabilježio svoj 100. triple-double učinak u karijeri.

Jokić je upisao 14 koševa, 11 skokova i 10 asistencija i tako postao šesti igrač u povijesti NBA koji je dosegao stoti triple-doublea. Russell Westbrook je prvi sa 198 triple-doublea u karijeri, a slijede ga Oscar Robertson (181), Magic Johnson (138), Jason Kidd (107) i LeBron James (106).

Jalen Green je bio najbolji pojedinac Rocketsa sa 17 poena.