TOM PENNINGTON Afp
13 POENA BOGDANOVIĆA

Denver prekinuo najgori niz u skoro šest godina na krilima Jokića, večer karijere Jonasa Valančiunasa

Košarkaši Utaha nastavili su nizati pobjede, sinoć su protiv Portlanda upisali 14. u 21. nastupu
Piše: SNObjavljeno: 30. studeni 2021. 07:01

Na domaćem parketu Jazz je pobijedio Portland 129:107, a najefikasniji igrač pobjedničkog sastava bio je Donovan Mitchell sa 30 poena. Rudy Gobert ubacio je 21 poen uz 16 skokova, dok je Jordan Clarkson zabio 22. Naš Bojan Bogdanović ubacio je 13 poena za 32 i pol minute igre, uz 4 skoka i 2 asistencije. Iz igre je šutirao 5-10.

Kod Portlanda, koji je u gostima na neslavnom omjeru 1-10, najbolji je bio Jusuf Nurkić sa 24 poena.

Denver Nuggetsi su sinoć prekinuli niz od šest uzastopnih poraza, svoj najdulji u skoro šest godina. Slavio je Denver u gostima kod Miamija 120:111 na krilima povratnika Nikole Jokića koji je susret završio sa 24 poena, 15 skokova i 7 asistencija. Podsjećamo, Jokić je propustio posljednje četiri utakmice zbog ozljede zapešća. Aaron Gordon bio je drugi najbolji strijelac Nuggetsa, dok je Miami sa 24 poena i 13 skokova predvodio Bam Adebayo.

New Orleans Pelicansi su u gostima savladali LA Clipperse sa 123:104 u utakmici karijere Jonasa Valančiunasa. Litavski centar susret je završio sa 39 poena i 15 skokova, uz šut iz igre 15-24. Najefikasniji kod Clippersa bio je Paul George sa 27 poena, dok je Ivica Zubac susret okončao sa 4 poena i 4 skoka za 17 i pol minuta igre.

Spomenimo još domaći poraz Dallasa od Clevelanda 96:114. Luka Dončić upisao je 25 poena i 10 asistencija za Maverickse, ali nije imao pravu pomoć suigrača, dok su kod Cavaliersa prednjačili Jarrett Allen sa 28 i Lauri Markkanen sa 24 poena.