EZRA SHAW Getty Images Via Afp
NBA PARKETI

Dončić bolji od Šarića, Zubac kratak za double-double, a Curry odigrao jednu od najgorih utakmica u karijeri

Dario Šarić dobiva sve više prilika, ali nakon sjajne predstave protiv Spursa, sinoć se nije istaknuo
Piše: Andro PolićObjavljeno: 06. prosinac 2022. 07:24

S devet poena i osam skokova, Ivica Zubac ostao je zamalo kratak za 11. double-double učinak sezone u pobjedi Los Angeles Clippersa na gostovanju kod Charlotte Hornetsa 119-117. Tijesnu utakmicu u posljednjih 40 sekundi odlučio je Kawhi Leonard s dva vezana ubačaja. Hrvatski centar odigrao je 29 minuta, a upisao je i dvije blokade.

Phoenix Sunsi Darija Šarića nisu se uspjeli oduprijeti družini Luke Dončića. Dallas Mavericksi bili su bolji na domaćem parketu 130-111, a predvodio ih je 23-godišnji Slovenac s 33 poena, šest skokova i osam asistencija. Šarić je odigrao 16 minuta uz tri ubačena poena i šest skokova.

Nesvakidašnju utakmicu odigrao je Stephen Curry u porazu svojih Golden State Warriorsa od Indiana Pacersa 104-112. Najbolji šuter u povijesti košarke ubacio je tek 12 poena, uz katastrofalan šut iz igre 3/17 (17,6 %). Lošom utakmicom, izjednačio je svoj treći najgori šuterski učinak u NBA utakmici, u kojima je imao minimalno 15 pokušaja. Za Pacerse je zablistao 22-godišnji Andrew Nembhard, odigravši utakmicu karijere i ubacivši 31 poen, uz osam skokova i čak 13 asistencija.

Najbolji strijelac NBA večeri bio je Joel Embiid s 39 poena, međutim, niti to nije bilo dovoljno njegovim Philadelphia 76ersima, od kojih su bolji bili Houston Rocketsi 132-123 nakon dva produžetka. Momčad iz Teksaka predvodio je Jalen Green s 27 poena i sedam asistencija.