RON JENKINS Afp
NBA DOIGRAVANJE

Dončić i Mavericksi isfrustrirali Paula i stigli do izjednačenja, u igru se vratili i 76ersi na krilima Hardena

Dallas i Philadelphia izjednačili su rezultat u polufinalnim serijama u NBA doigravanju
Piše: SNObjavljeno: 09. svibanj 2022. 06:22

Na Zapadu je Dallas na domaćem parketu pobijedio Phoenix sa 111:101 i tako poravnao rezultat na 2:2.

Dallas je do izjednačenja protiv Sunsa stigao ponajviše zahvaljujući vrlo dobrom šutu s linije za tri poena (20-42, 46.5%), a valja reći i kako su Mavericksi iz igre 'izbacili' Chrisa Paula koji je početkom četvrte četvrtine zbog 6. prekršaja morao napustiti igru.

U tricama je kod Dallasa prednjačio Dorian Finney-Smith koji ih je zabio 8 (šut 8-12), odnosno sva svoja 24 poena. Najslabija karika u šutu za tri poena bio je Luka Dončić koji je zabio svega 1 od 10 pokušaja, ali je zato prednjačio u drugim segmentima igre. Predvodio je najbolje strijelce momčadi sa 26 poena, a upisao je i 26 poena, 11 asistencija, 4 skoka i 4 ukradene lopte.

Strijelce Sunsa predvodio je Devin Booker s 35 poena, dok je frustrirani Paul susret završio sa svega 5 poena, 5 skokova i 7 asistencija za 23 minute igre.

Serija se sada vraća u Phoenix gdje je u utorak na rasporedu peta utakmica.

Philadelphia je pak protiv Miamija izjednačila na 2:2 domaćom pobjedom 116:108. Povratnik Joel Embiid i James Harden bili su previše za obranu Miamija i maksimalna neizvjesnost opet je tu. Harden je 16 od 31 poena ukupno zabio u posljednjoj četvrtini, a upisao je i 9 asistencija i 7 skokova uz šut za tricu 6-10. Embiid, koji je vratio u trećoj utakmici po oporavku od potresa mozga, ubacio je 24 poena uz 11 skokova, dok je Tyrese Maxey upisao 18 poena. Cijela petorka 76ersa imala je dvoznamenkasti broj poena, a iz igre su gađali jako dobrih 53.7%.

Miami je predvodio Jimmy Butler sa 40 poena i 6 asistencija, dok je Bam Adebayo zabio 21 poen uz 7 skokova.

Peta utakmica serije igra se u utorak u Miamiju.