JESS RAPFOGEL Getty Images Via Afp
76ERSI OSLABLJENI

Dončić i Mavericksi prekinuli crnu seriju, Jokić upisao 29. triple-double, 11 poena Ivice Zupca

Važne pobjede u borbama za doigravanje sinoć su upisali Dallas, Minnesota i New York
Piše: SNObjavljeno: 28. ožujak 2023. 07:07

Dallas Mavericksi prekinuli su niz od četiri uzastopna poraza i vratili se u utrku za doigravanje.

Slavili su u gostima kod Indiane 127:104 na krilima Luke Dončića koji je upisao 25 poena, 7 skokova i 6 asistencija, te čovjeka s klupe Jalena Hardyja koji je ubacio 20 poena. Najefikasniji igrač susreta bio je Indianin Bennedict Mathurin s 26 poena.

Denver Nuggetsi su na domaćem parketu pobijedili Philadelphia 76erse 116:111 predvođeni Nikolom Jokićem koji je upisao svoj 29 triple-double sezone završivši susret s 25 poena, 17 skokova i 12 asistencija. Valja reći kako je u ovom susretu Philadelphia igrala bez Joela Embiida zbog ozljede lista desne noge.

"Nije to bila teška odluka. Želimo imati njega i cijelu momčad zdravu za doigravanje", objasnio je Doc Rivers odluku da u igru ne stavi Embiida. Kod 76ersa, koji su i četvrtu uzastopnu utakmicu igrali bez ozlijeđenog Jamesa Hardena, najbolji je bio Tyrese Maxey s 29 poena, od kojih je 23 postigao u prvom poluvremenu.

LA Clippersi na domaćem su parketu pobijedili Chicago Bullse 124:112 u utakmici u kojoj je Ivica Zubac upisao 11 poena, 7 skokova i 1 asistenciju za 24 i pol minute igre. Clipperse je vodio Nicolas Batum s 24 poena, a Bullse Zach LaVine s 23 poena.

Važnu pobjedu u borbi za playoff ostvarila je Minnesota u gostima kod Sacramenta 119:115. Bila je to Timberwolvesima četvrta uzastopna pobjeda kojom su se izjednačili s Golden Stateom na šestoj poziciji Zapada (39-37). Sedmoricu dvoznamenkastih igrača Minnesote predvodio je Jaden McDaniels s 20 poena.