USA TODAY SPORTS/DDP USA/PROFIMEDIA
NBA REZULTATI

Double-double sjajnog Zupca u porazu Clippersa, Celticsi bolji od Šamanića i društva

Pistonsi su upisali poraz bez ozlijeđenog Bogdanovića, a izgubila je i Šarićeva Oklahoma
Piše: SNObjavljeno: 01. travanj 2023. 07:53

Ivica Zubac bio je jedan od najboljih igrača na parketu, ali njegovi Los Angeles Clippersi upisali su poraz na gostovanju kod Memphis Grizzliesa (108:94). Hrvatski košarkaša ostvario je u noći s petka na subotu double-double učinak s 15 poena i isto toliko skokova. Zubac je pogodio šest od 10 šuteva iz igre te tri od pet slobodnih bacanja, a od njegovih suigrača samo je Norman Powell upisao više poena na ovom susretu (16). Prvi strijela utakmice bio je Desmond Bane s 22 poena kojima je dodao tri skoka i devet asistencija.

Sinoć je na parketu bio i Luka Šamanić koji je ranije ovoga tjedna potpisao desetodnevni ugovor s Utah Jazzom. Hrvatski košarkaš odigrao je svoju drugu utakmicu novi klub te u porazu od Boston Celticsa (122:114) za 12 minuta na parketu upisao četiri poena i dva skoka. Jason Tatum bio je prvo ime susreta s 39 poena, 11 skokova i tri asistencije, a njegovi Celticsi ovom su pobjedom ostali u igri za prvo mjesto na Istoku gdje vrh trenutno drže Milwaukee Bucksi s jednom pobjedom više, ali i jednom utakmicom manje od Bostona.

Detroit Pistonsi upisali su bez ozlijeđenog Bojana Bogdanovića poraz u susretu s Houston Rocketsima (121:115), dok je Dario Šarić ostao bez minuta u porazu Oklahoma City Thundera protiv Indiana Pacersa (121:117).

Charlotte Hornets - Chicago Bulls 91:121

Indiana Pacers - Oklahoma City Thunder 121:117

Philadelphia 76ers - Toronto Raptors 117:110

Washington Wizards - Orlando Magic 109:116

Boston Celtics - Utah Jazz 122:114

Brooklyn Nets - Atlanta Hawks 124:107

Cleveland Cavaliers - New York Knicks 116:130

Houston Rockets - Detroit Pistons 121:115