USA TODAY SPORTS/DDP USA/PROFIMEDIA
HRVAT JE BRILJIRAO

Fantastični Bogdanović kreirao iznenađenje na gostovanju kod Jokića i društva! Pistonsi prekinuli crni niz

Pistonsima je ovo bila prva pobjeda koju su nakon 10 poraza ostvarili na gostovanju
Piše: SNObjavljeno: 23. studeni 2022. 06:29

Veliko iznenađenje priredili su košarkaši Detroit Pistonsa i to predvođeni našim Bojanom Bogdanovićem koji je bio prvo ime svoje momčadi u pobjedi na gostovanju kod Denver Nuggetsa (108-110).

Pistonsi su u noći s utorka na srijedu u Ball Areni prekinuli niz od čak sedam poraza, a najzaslužniji za to bio je hrvatski košarkaš koji je za nešto više od 35 minuta na parketu ubacio 22 poena, uz koja je upisao devet skokova i četiri asistencije.

Bogdanović je bio drugi strijelac na ovoj utakmici, odmah iza Nikole Jokića kojem je nedostajao jedan skok do triple-doublea (31p, 9s, 10a).

Pistonsima je ovo bila četvrta pobjeda u sezoni, a posebna je jer je prva koju su nakon 10 poraza ostvarili na gostovanju.

Do pobjede su sinoć stigli i Phoenix Sunsi. U Footprint Centru pali su Los Angeles Lakersi (115-105). Kod domaćina su po 25 poena ubacili Devin Booker i Mikal Bridges, dok je odličnu utakmicu, ali nedovoljno dobru za pobjedu Lakersa, odigrao Anthony Davis koji je upisao 37 poena, 21 skok i dvije asistencije. Dario Šarić ostao je bez upisanih minuta.

Iste večeri Philadelphia je pred svojim navijačima sa 115-106 porazila Brooklyn Netse. Tobias Harris (24p, 6s, 3a) i De‘Anthony Melton (22p, 4s, 4a) bili su najraspoloženiji u redovima domaćina dok je kod gostiju 23 poena upisao Kyrie Irving kojeg je s 20 pratio suigrač Kevin Durant.

U napetoj završnici do vrijedne je pobjede na gostovanju kod Memphis Grizzliesa stigla momčad Sacramento Kingsa (109-113). De‘Aaron Fox ubacio je 32 poena, a kod domaćina je Ja Morant bio prvi strijelac s 34.

26. travanj 2024 04:21