STACY REVERE Getty Images Via Afp
NBA REZULTATI

Giannisu pripao veliki okršaj s Jokićem, triple-double Dončića, Bogdanovićevih 15 poena u dramatičnom porazu

Utakmica večeri odigrana je u Milwaukeeju, a iščekivani okršaj Jokića i Antetokounmpoa nije razočarao
Piše: Dominik NeferanovićObjavljeno: 13. veljača 2024. 07:59

U bogatoj NBA večeri iza nas je 10 susreta u kojem su nastupili i tri hrvatska košarkaša. Bojan Bogdanović je sa svojim novim klubom New York Knicksima doživio novi poraz na gostovanju u Houstonu (105:103). Protiv domaćin Rocketsa s polovičnom minutažom, najbolji hrvatski košarkaš ubacio je 15 poena te pridodao četiri skoka. Za goste se još istaknuo Jalen Brunson s 27 poena, četiri skoka i sedam asistencija. No uz slabiju realizaciju glavnog igrača (40% iz igre) to nije bilo dovoljno za pobjedu.

Ivica Zubac i njegovi Clippersi također su poraženi od Timberwolvesa na domaćem terenu (100:121). Hrvatski centar pružio je nešto skromniju partiju uz šest poena i 11 skokova. U domaćim redovima nitko nije išao preko 18 poena što je istaknulo partiju Karla-Anthonyja Townsa kod Minnesote s 24 poena, četiri skoka i tri asistencije.

Dario Šarić uz skromnu minutažu od 12 minuta nije se upisao u strijelce, a ostvario je tek tri skoka i asistenciju u pobjedi Warriorsa u Utahu (107:129). Ponovno je briljirao Steph Curry s 25 poena, šest skokova i 10 asistencija uz sedam pogođenih trica. Sjajni playmaker Golden Statea upisao je novi rekord postavši jedini igrač koji je pet puta zabijao sedam ili više trica na tri uzastopne utakmice. Luka Šamanić zabilježio je jedan skok za dvije minute na parketu.

Utakmica večeri odigrana je u Milwaukeeju gdje je gostovao Denver (112:95). Priželjkivani duel Giannisa Antetokounmpoa i Nikole Jokića nije razočarao, ali je ovoga puta Grk bio uspješniji. Nešto slabija minutaža i izvedba Jamala Murraya onemogućila je goste za nešto više od poraza. Iako je Jokić bio nadomak novog triple-double učinka (29p, 12s i 8a) uz premalo podražaja ostatka momčadi izostao je dobar rezultat. Antetokounmpo je dominirao terenom i ostvario 36 poena uz 18 skokova i pet asistencija.

Luka Dončić predvodio je Dallas u očekivanoj pobjedi protiv Wizardsa (112:104). Slovenac je ostvario novi triple-double učinak (26p, 11s i 15a) što mu je deseti takav učinak sezone, dok listu predvode Sabonis (17) i Jokić (17). Za domaći sastav briljirao je i Kyrie Irving s 26 poena, sedam skokova i četiri asistencije.

Od ostalih rezultata izdvaja se pobjeda Spursa u Torontu (99:122) uz nesvakidašnji triple-double učinak Victora Wembanyame. Naime, Francuz je uz 27 poena, 14 skokova i pet asistencija dodao i 10 blokada što ga je stavilo na listu rijetkih igrača koji su to uspjeli.