AL BELLO Getty Images Via Afp
NBA LIGA

Golden State na krilima Curryja srušio Brooklyn u gostima, Clippersi slavili u ludoj utakmici protiv Atlante

Piše: HinaObjavljeno: 06. veljača 2024. 08:51

Košarkaši Golden State Warriorsa na gostovanju su pobijedili Brooklyn Netse sa 109-98, a hrvatski košarkaš Dario Šarić je za pobjedničku momčad ubacio tri koša.

Nakon što su Netsi dobili prvo poluvrijeme sa 49-43, Warriorsi su u nastavku preuzeli kontrolu i iduće dvije četvrtine dobili sa 66-49 za konačnih +11 razlike.

Goste je do trijumfa vukao Sephen Curry sa 29 koševa. Ubacio je 12 od 24 šuta i pogodio četiri trice, dok je ostatak ekipe za tri poena gađao 0-11.

"Bilo je ružno s obje strane, ali mislim da su se svi pokušavali prilagoditi stilu igre. Srećom, u drugom poluvremenu napravili smo prave prilagodbe i preuzeli kontrolu te se više nismo osvrnuli," rekao je Curry za ESPN.

Odličan je bio i Jonathan Kuminga sa 28 koševa i 10 skokova. Rookie Brandin Podziemski počeo je umjesto Andrewa Wigginsa i upisao 15 koševa i 11 asistencija. Dario Šarić je za Warriorse igrao četiri minuta ubacivši tri koša, uz šut iz igre 1-3, te 1-1 s linije slobodnih bacanja.

Na suprotnoj strani šest igrača je upisalo dvoznamenkasti broj koševa. Cam Thomas je predvodio Netse sa 18 koševa, ali uz skorman šut 4-21 iz igre, pri čemu je za tri poena imao 0-6. Nic Claxton je dodao 15 koševa i rekordnih sedam blokada u karijeri prije nego što je isključen zbog dva namjernba prekršaja na Podziemskom 4:59 minute prije kraja.

Golden State se trenutačno nalazi na 12. mjestu Zapada sa 22 pobjede i 25 poraza, dok su Netsi 11. na Istoku sa 20 pobjeda i 29 poraza.

U susretu sa čak 293 koša, LA Clippersi su na gostovanju porazili Atlantu sa 149-144.

Bila je to šesta pobjeda uz jedan poraz Clippersa na 13-dnevnom gostovanju, dok su Hawksi prekinuli niz od četiri pobjede.

"Imati učinak 6-1 protiv kalibra momčadi s kojima smo igrali na ovom putovanju, nije bilo lako. Znali smo i da će večeras biti teško," kazao je trener Clippersa Tyronn Lue.

Kawhi Leonard je predvodio momčad iz Los Angelesa sa 36 koševa, uključujući 11 u posljednjoj četvrtini, dok je James Harden dodao 30 koševa, 10 asistencija i osam skokova, a Paul George 18 koševa. Hrvatski košarkaš Ivica Zubac nije nastupio zbog ozljede.

Na drugoj strani najefikasniji su bili De‘Andre Hunter sa 27, Trae Young sa 25, te Dejounte Murray sa 21 košem.

Clippersi sa skorom 34-15 drže treće mjesto na Zapadu, dok je Atlanta deseta na Istoku sa 22 pobjede i 28 pobjeda.

Uspješna je bila i druga momčad iz Los Angelesa, Lakersi su na gostovanju porazili Charlotte sa 124-118.

Anthony Davis je predvodio pobjednički sastav sa svojim trećim triple-double učinkom u karijeri, upisao je 26 koševa, 15 skokova i 11 asistencija. D‘Angelo Russell je zabio 28 koševa, a LeBron James 26 koševa uz sedam asistencija za Lakerse koji su deveti na Zapadu sa 27-25.

Kod Hornetsa, koji su upisali 39. poraz sezone uz svega 10 pobjeda, istaknuli su se Miles Bridges s učinkom karijere od 41 koša, dok je novak Brandon Miller postigao 33 koša uz pet trica.

New Orleans Pelicansi su na "krilima" Brandona Ingrama pobijedili Toronto Raptorse sa 138-100.

Ingram je zavšio utakmicu sa 41 košem, devet asistencija i šest skokova. Ingram je pritom pogodio osam trica iz 11 pokušaja. CJ McCollum uje dodao 20 koševa, Zion Williamson 16 koševa, dok je Jonas Valanciunas imao 10 koševa i 12 skokova. Raptorse su predvodili Gradey Dick sa 22 koša, Scottie Barnes ubacio je 17, a Jakob Poeltl 14 koševa uz devet skokova. Plicansi su sedmi na Zapadu (29-21), a Raptorsi 12. na Istoku (17-33).