USA TODAY SPORTS/DDP USA/PROFIMEDIA
VELIKI PREOKRET KNICKSA

Hardenovo poluvrijeme za pamćenje u pobjedi protiv Clippersa i Zupca, Dončić najbolji u teškom porazu Dallasa

Bojan Bogdanović propustio je i sedmu utakmicu zaredom zbog rupture lista
Piše: Vedran BožičevićObjavljeno: 26. ožujak 2022. 07:58

James Harden je upisao 29 poena i ove sezone rekordnih 15 skokova, a Joel Embiid je dodao 27 koševa i 10 skokova u gostujućoj pobjedi Philadelphije protiv Los Angeles Clippersa u petak navečer (122:97). Prvi je to put otkako je Harden došao iz Brooklyn Netsa da su dvije najveće zvijezde Sixersa ostvarile double-double učinak u istoj utakmici. Štoviše, Harden je već na poluvremenu imao double-double s 25 poena i 11 skokova, što mu je uspjelo prvi put u 12-godišnjoj karijeri u NBA ligi.

Za poražene Clipperse Amir Coffey je ubacio 21, a Isaiah Hartenstein 16 poena. U petom uzastopnom porazu kalifornijske momčadi naš Ivica Zubac sudjelovao je sa sedam poena, isto toliko skokova, šest asistencija i jednom blokadom u nepune 24 minute na parketu.

Ivica Zubac i Georges Niang

RONALD MARTINEZ Afp

Bojan Bogdanović propustio je i sedmu utakmicu zaredom zbog rupture lista, a njegov Utah Jazz je poražen na gostovanju kod Charlottea (107:101). Miles Bridges se istaknuo s 26 poena i 11 skokova, a Terry Rozier je dodao poen manje za Hornetse, dok je Donovan Mitchell s 26 koševa predvodio Jazzere, ali je i promašio dva ključna šuta u posljednjoj minuti.

Poraz Utaha nije iskoristio Dallas koji je izgubio u gostima kod Minnesote (116:95). Jazzeri i Mavericksi tako i dalje imaju isti omjer (45-29) i nastavljaju borbu za četvrto mjesto u Zapadnoj konferenciji, odnosno za prednost domaćeg terena u prvom krugu doigravanja. Za Dallas se nakon jedne utakmice stanke zbog problema s desnim gležnjem vratio Luka Dončić i premda je s 24 koša, deset skokova i osam asistencija bio najbolji na parketu, nije uspio pomoći svojom momčadi da dođe do pobjede. Wolvese je s 20 koševa i devet skokova predvodio Karl-Anthony Towns.

Golden State je bez ozlijeđenog Stephena Curryja izgubio četvrtu od posljednjih pet utakmica, ovaj put je sa 121:110 bolja bila Atlanta u čijim je redovima 33 poena i 15 skokova upisao Trae Young. Kod Warriorsa je Klay Thompson završio dvoboj s 37 koševa, a pritom je ubacio i ove sezone rekordnih devet trica.

Vodeći sastav Istočne konferencije Miami Heat poražen je kod kuće od New York Knicksa (103:111) koji su nadoknadili minus od 17 koševa u posljednjoj četvrtini. Najveću ulogu u velikom povratku imao je Immanuel Quickley koji je 20 od svojih 23 poena ubacio baš u toj zadnjoj dionici.