JAVIER ROJAS/ZUMA PRESS/PROFIMEDIA Javier Rojas/Zuma Press/Profimedia
NBA LIGA

Ivica ​Zubac skroman u porazu L.A Clippersa, nove katastrofe Brooklyna i Lakersa

Puno je zanimljivih utakmica bilo sinoć na repertoaru u NBA ligi, a dobar dio njih je završio uvjerljivim pobjedama pojedinih momčadi.
Piše: S.N.Objavljeno: 09. veljača 2022. 07:07

Tako je Memphis protiv Clippersa pokazao da je trenutno puno jača momčad i pobijedio ih s 26 poena razlike. Još jednom je Ja Morant pokazao da je s razlogom u konkurenciji za MVP naslov. Ubacio je 30 poena te imao 7 skokova i 5 asistencija, a Jaren Jackson je dodao 26 poena i 11 skokova. U redovima momčadi iz Los Angelesa najbolji je bio Isaiah Hartenstein koji je utakmicu završio s 19 poena, 7 skokova, 4 asistencije i 2 blokade. Ivica Zubac je na parketu bio samo 14 minuta i u tom razdoblju postigao 2 poena (šut 0/1) te imao 7 skokova i 1 asistenciju.

I druga momčad iz Los Angelesa doživjela je težak poraz. Lakersi su u na svojem parketu poraženi od aktualnih prvaka iz Milwaukeea rezultatom 116:131, a prednost je bila i veća prije nego su je u zanjoj četvrtini rezerve Lakersa malo smanjile. I Giannias Antetokounmpo je pokazao zbog čega i on ima što za reći u utrci za MVP-a. Grčki košarkaš je ubacio 44 poena uz nevjerojatan šut 17/20, a imao je i 14 skokova, 8 asistencija i 2 blokade. Kod Lakersa su 3 igrača imala najmanje 20 poena - LeBron James (27p, 8a, 5s), Anthony Davis (22p, 9s, 4a, 3b) i Malik Monk (20p, 5a, 3s, 2uk).

Nastavlja se i katastrofalni niz Brooklyna. Netsi su izgubili devetu utakicu zaredom te su pali na 8. mjesto Istočne konferencije, a prestigli su ih upravo Boston Celticsi koji su sinoć upisali pobjedu od 35 poena razlike. S obzirom na to da su Kevin Durant i James Harden ozlijeđeni, a Kyrie Irving ne igra domaće utakmice, Netsi su bili bez svojih zvijezda, a to je rezultiralo time da niti jedan član petorke nije ubacio više od 6 poena. Najefikasniji je bio Jevon Carter koji je s klupe ubacio 21 poen te imao po 3 skoka i 3 asistencije. U redovima Bostona po 22 poena su ubacili Marcus Smart i Jaylen Brown koji je imao i 9 asistencija te 7 skokova.

Uzbuđenje i neizvjesnih utakmica ipak je bilo, a najvažnije među njima je bio dvoboj Philadelphije i Phoenixa, trenutno ponajboljih momčadi u NBA ligi. U prve dvije četvrtine rezultat je bio potpuno izjednačen da bi se u trećoj Sixersi odvojili na 14 poena razlike. No, Sunsi se nisu predavali, do kraja tog razdoblja igre su anulirali zaostatak, a u samoj završnici utakmice stekli prednost te upisali 44. pobjedu u sezoni. Devin Booker je imao 35 poena, 4 skoka i 3 asistencije za Phoenix, a Philadelphiju su predvodili Joel Embiid s 34 poena, 12 skokova i po 3 asistencije i ukradene lopte, te Tobias Harris s 30 poena, 7 skokova i 3 asistencije.