Stephen Curry se ozlijedio

ANDY LYONS Getty Images Via Afp
NBA LIGA

Jokić odigrao čudesnu utakmicu, Bogdanović među najboljima u dramatičnoj pobjedi Pistonsa, ozlijedio se Curry

Nikola Jokić zabio je 43 poena, na parket se vratio LaMelo Ball, ali glavna vijest je ozljeda Currya
Piše: Jurica RadićObjavljeno: 15. prosinac 2022. 08:25

Nikola Jokić zabio je 43 poena, na parket se vratio LaMelo Ball, ali glavna vijest NBA dana jest ozljeda Stephena Currya. U srijedu navečer bio je nesiguran hoće li zaigrati u Indiani zbog bolova u desnom koljenu, a na kraju je završio u svlačionici sa ozljeđenim lijevim ramenom.

Utakmicu je napustio u trećoj četvrtini sa 38 poena (šut 11-19, trice 5-10), a Warriorsi su izgubili od Pacersa 119-125. Očekuje se da će Curry imati magnetsku rezonancu u četvrtak navečer, jer u petak njegova momčad gostuje kod Sixersa. Curry se ozlijedio s otprilike dvije minute do kraja treće četvrtine dok su se Warriorsi pokušavali vratiti nakon zaostatka od 20 poena na poluvremenu.

Njegovom igrom za tri poena s 4:16 doveo je Golden State doveo unutar 83-80. Ali kada je napadač Pacersa Jalen Smith driblao prema osnovnoj liniji, Curry ga je pokušao zaustaviti ispruživši lijevu ruku. Smith je nastavio, a Curryjeva se ruka nespretno savila unatrag. Curry ga je uhvatio za rame dok je stajao pogrbljen na terenu, a zatim otišao do svlačionice tijekom sljedećeg time-outa. I to je bilo sve za Currya u Indiani, a tek će se vidjeti u kakvom je stanju za sljedeće dvoboje. Inače, u Indianapolisu Warriorsi na dispoziciji već nisu imali Thompsona i Wigginsa zbog ozljeda.

Nikola Jokić zabio je 43 poena Wizzardsima (141-128) uz gotovo prefektan, nevjerojatan šut od 17-20 (85%). Nije ga išla trica (0-2), ali je za dvojku šutirao 17-18 (94 %). Uz to je dodao 14 skokova i osam asistencija za sjajnu večer u Denveru.

"Ja sam se samo vrtio, a moji su me suigrači nalazili", skromno je poručio Jokić kojem su se pridružili Bones Hyland sa 23 i Aaron Gordon sa 22 poena. Denver je za treću pobjedu u nizu šutirao čak 65 % iz igre pri čemu su dvojke pucali 50-67 (74%) . Sjajna šuterska večer Jokića i njegovih Nuggetsa.

Charlotte Hornetsi imali su razigravača LaMela Balla koji se vratio u početnu postavu po prvi put u gotovo mjesec dana, odigravši 34 minute u porazu od Pistonsa 141-134 produžetka. Ball, koji je utakmicu završio s 23 poena i 11 asistencija, propustio je prvih 13 utakmica Hornetsa jer se oporavio od istegnuća lijevog gležnja koje je pretrpio u predsezoni. Za Pistonse je 37 minuta na parketu proveo Bojan Bogdanović koji je u pobjedu svoje momčadi ugradio 24 poena (šut 8-19, trice 3-9, po 4 skoka i asistencije)) s naglasko da je pet poena zabio u produžetku.

I drugi hrvatski igrač zabilježio je pobjedu, Ivica Zubac sa Clippersima slavio je protiv Minnesote na domaćem parketu. Zubac je u igri proveo skromnih 17 minuta ostvarivši dva poena (šut 1-5) i osam skokova. Pobjednika je predvodio povratnik Kahwi Leonard sa 19 poena (šut 7-18, trice 1-6), dok je Paul Georege dodao 17 ut triple double (po 11 skokova i asistencija).

Cleveland je pobijedio u Dallasu, Mavercski nastavljaju svoj ritam „toplo-hladno”. Donovan Mitchell rekao je da je zahvalan, na čudan način, za poraz u doigravanju od Dallasa prošle sezone jer mu je to pomoglo odlasku u Cleveland. Mitchell je zabio 34 koša (šut 13-20, trice 6-9) u susretu s Lukom Dončićem i Mavericksima po prvi put od njegove posljednje utakmice s Utahom prošlog travnja, a Cavaliersi su u srijedu navečer ostvarili pobjedu od 105-90. Dončić je zabio 30 poena uz šut)-23 (39%) s tim da je trice ponovno loše šutirao (2-8).

Vrijedi još istaknuti pobjedu Portlanda na gostovanju kod San Antonia uz 37 poena (šut 14-23, trice 7-14) Damiana Lillarda koji je tako četvrtu zaredom postigao „plus 35”.