Igrači Houstona nisu mogli zaustaviti Jokića

MATTHEW STOCKMAN Getty Images Via Afp
SUNSI ZAUSTAVLJENI

Jokić se uz triple-double osvetio za dva poraza, dobar nastup Zupca, Harden pokazao zašto su ga Clippersi doveli

Ivica Zubac je ubacio 14 poena za Clipperse, a za Jazz je zaigrao Luka Šamanić
Piše: Emir FulurijaObjavljeno: 30. studeni 2023. 08:37

Houston je u NBA sezonu ušao iznenađujuće dobro, a među važnim pobjedama koje su ostvarili svakako treba istaknuti dva slavlja protiv Denvera. To je očigledno naljutilo Nikolu Jokića koji noćas nije dopustio da Rocketsi pobijede i u trećem međusobnom okršaju. Srpski košarkaš je upisao još jedan triple-double s 32 poena, 15 asistencija i 10 skokova, a priključio mu se Michael Porter s 30 poena, 10 skokova i 5 asistencija. To je ipak bilo previše za Houston u čijim su redovima najbolji bili Jalen Green (26p, 9am 6s) i Alperen Sengun (22p, 7s, 4a). Spomenimo i kako se aktualnim prvacima vratio ozlijeđeni Jamal Murray koji je u 22 minute ubacio 16 poena te imao po 6 skokova i asistencija.

James Harden je odigrao najbolju utakmicu od kada je došao u Clipperse koji su sinoć pobijedili u Sacramentu (131:117). ‘Brada‘ je ubacio 26 poena te dodao 6 asistencija, 5 ukradenih lopti i 3 skoka, a posebno je bio raspoložen u prvoj četvrtini kada je pogodio sva četiri pokušaja za tri poena. To je očigledno potaklo i Kawhija Leonarda koji je utakmicu završio s 34 poena, 9 skokova, 3 asistencije i 2 blokade. Kod Kingsa je najbolji bio De‘Aaron Fox s 40 poena uz 5 skokova i 3 asistencije. Ivica Zubac je na parketu bio 30 minuta i za to vrijeme ubacio 14 poena uz 8 skokova te po 3 asistencije i blokade. Šut mu je bio 7/12.

Joel Embiid zbog bolesti nije igrao za Philadelphiju, a to je iskoristio Zion Williamson koji je imao dosta prostora pod košem te donio pobjedu New Orleansu. Zion je ubacio 33 poena uz 8 skokova, 6 asistencija i 3 ukradene lopte, a imao je gotovo savršeni šut - 11/12. Tyrese Maxey nastavlja s dobrim igrama (33p, 3a), ali bez Embiida nije mogao donijeti pobjedu Sixersima.

Phoenix je imao sedam pobjeda u nizu prije dolaska u Toronto, ali ta serija je zaustavljena. Najzaslužniji za to su Scottie Barnes (23p, 7s, 4a, 3b) i Pascal Siakam (22p, 9s, 3a) dok je kod Sunsa najbolji bio Kevin Durant (30p, 6a, 4s). Devin Booker je imao jako lošu šutersku večer te za 33 minute ubacio samo 8 poena uz šut 2/12.

Orlando je, pak, nastavio svoju pobjedničku seriju pa sada ima 8 slavlja u nizu. Novo je upisano protiv Washingtona uz najbolju utakmicu sezone Franza Wagnera (31p, 6s, 3a). Cole Anthony je dodao 25 poena, 6 skokova i 5 asistencija, a najefikasniji u redovima Wizardsa je bio Kyle Kuzma (23p, 6a, 3s).

D‘Angelo Russell (35p, 9a, 4s), Anthony Davis (28p, 16s, 4a, 3b) i LeBron James (25p, 8s, 3a) su bili previše za slabašni Detroit (Cade Cunningham 15p, 5a, 4s), a ozljedama osakaćeni Memphis je pobijedio Utah Jazz. Jaren Jackson (2op, 6s, 6b) je bio najbolji u redovima pobjednika, a John Collins (17p, 4s) kod poražene momčadi. Luka Šamanić je igrao 6 minuta te ubacio 5 poena i imao 3 skoka.