Nikola Jokić

MATTHEW STOCKMAN/GETTY IMAGES NORTH AMERICA/Getty Images
NBA

Jokić stigao do četvrtog triple-double zaredom, Šariću četiri minute u pobjedi Phoenixa

Liga iščekuje veliki trenutak u kojem će LeBron James prestići Kareema Abdula-Jabbara
Piše: SNObjavljeno: 08. veljača 2023. 05:33

Ni treća uzastopna utakmica u kojoj je Cam Thomas ubacio preko 40 poena (ovaj put 43) nije pomogla Brooklyn Netsima da kod kuće sruše Phoenix.

Petoplasirana momčad Zapadne konferencije slavila je u Barclays Centru sa 116:112 i stigla do 30. pobjede sezone, te pete u zadnjih šest utakmica. Najzaslužniji za to bio je Deandre Ayton koji je za 35 minuta upisao 35 poena i 15 skokova. Dario Šarić je ovaj put uglavnom odmarao; dobio je četiri minute te ostao bez konkretnog učinka, ostvarivši šut 0/2 i upisavši skok u napadu.

Thomas je u prethodnoj utakmici protiv Clippersa upisao 47 poena, ali je Brooklyn i to izgubio, dok je u pobjedu nad Washingtonom ugradio 44 poena.

U slavlju Denvera nad Minnesotom (146:112), Nikola Jokić priložio je nove argumente svojem lovu na MVP titulu, upisavši četvrti uzastopni triple-double. Zaustavio se na učinku od 20 poena, 16 asistencija i 12 skokova, i to za samo 28 minuta. Prvi strijelac Denvera bio je Porter (30 p), dok kod Minnesote nijedan igrač nije uspio premašiti brojku od 19 poena.

Najveći trenutak večeri tek se iščekuje. Lakersi na poluvremenu gube od Oklahoma Cityja, a LeBron James trenutačno je na učinku od 20 poena i nedostaje mu još 16 da nadmaši povijesni rekord Kareema Abdula-Jabbara, koji ga gleda s tribina.