Nikola Jokić

SARAH STIER Getty Images Via Afp
SUDAR LIDERA

Jokić u MVP izvedbi srušio Giannisove Buckse, Zubac dvoznamenkast u porazu LA Clippersa

Srpski košaršaš je odigrao još jednu sjajnu partiju i s 31 poenom predvodio svoju momčad do slavlja
Piše: Robert KrnjićObjavljeno: 26. ožujak 2023. 08:51

U derbiju lidera Zapadne i Istočne konferencije, Denver je na svom terenu uvjerljivo pobijedio Milwaukee rezultatom 129:106. Utakmicu u Ball Areni obilježio je i okršaj dviju najvećih zvijezda Nugettsa i Bucksa; s jedne strane Nikole Jokića, a s druge Giannisa Antetokounmpa.

Srpski košaršaš je odigrao još jednu sjajnu partiju i predvodio domaću momčad do slavlja. Na parketu je proveo 31 minutu i u tom razdoblju postigao 31 koš (1/6 trice, 9/14 za dva poena, 10/11 slobodna bacanja), uz 11 asistencija i šest skokova. PRatio ga je Jamal Murray s 26 poena, dok je Michael Porter Jr. postigao 19.

S druge strane, Antetokounmpo je bio najbolji strijelac gostujućeg sastava postigavši tijekom 32 minute provedene u igri također 31 poen (0/3 trica, 13/19 za dva poena, 5/7 slobodna bacanja), uz četiri asistencije i devet skokova.

Prvo poluvrijeme susreta bilo je poprilično izjednačeno, a na predah se otišlo s rezultatom 66:63 za Milwaukee. U nastavku je domaćin ubacio u višu brzinu, a Giannis je bio potpuno zaustavljen, o čemu najbolje svjedoči podatak da je od 31 poena u drugom poluvremenu ubacio samo njih sedam.

Ovom pobjedom Denver je, kao lider Zapadne konferencije, došao na omjer od 50 pobjeda i 24 poraza, dok Milwaukee, kao predvodnik Istoka, sada ima 53 pobjede i 21 izgubljenu utakmicu.

LA Clippersi Ivice Zubca poraženi su kod kuće, bolji od njih su sa 131-110 bili New Orleans Pelicansi.

Zubac je na terenu proveo 17:30 minuta i u tom vremenu uz šut iz igre 6/7 zabio 13 koševa i upisao pet skokova te dvije asistencije i dvije blokade. Kod Clippersa je najbolji bio Bones Hyland sa 18 ubačaja). Eric Gordon je dodao 15, Russell Westbrook 14, a Nicolas Batum 13.