ROB CARR Afp
NOVI PORAZ DALLASA

Kuzma fantastičnim nastupom srušio Dončića i društvo, Miami prosuo prednost pa slavio u produžecima

‘Ovo je bila pobjeda karaktera, pokazali smo muda, ili kako god već to želite opisati‘.
Piše: SNObjavljeno: 11. studeni 2022. 06:42

Noćas su u NBA ligi odigrane četiri utakmice, a počelo je novim porazom Dallas Mavericksa, drugim u nizu nakon četiri uzastopne pobjede.

Wizardsi su pobijedili Dallas 113:105 (28:34, 30:27, 29:22, 26:22), a za slavlje u Washingtonu najzaslužniji je bio Kyle Kuzma sa 36 poena, 11 skokova i 6 asistencija, nadoknadivši tako izostanak Beala (bolest) i Porzingisa (ozljeda).

Rui Hachimura dodao je 23 poena za Washington.

Gosti su bolje otvorili utakmicu, poveli sa 22:8 te dobili prvu četvrtinu sa 6 poena prednosti, no potom izgubili tri sljedeće i potpisali poraz.

Luka Dočići Kyle Kuzma

Pohvale karakteru domaće momčadi stigle su i od trenera Wesa Unselda Jr.

"Ovo je bila pobjeda karaktera, pokazali smo muda, ili kako god već to želite opisati. Nikad nije dobro kada ti nedostaje nekoliko igrača, a pogotovo kada se radi o dvojici igrača koji toliko doprinose u napadu", rekao je trener Washingtona.

Dallas je sinoć predvodio Spencer Dinwiddie s 33 poena, 4 skoka i 6 asistencija, a Luka Dončić imao je za njega skromnu večer - 22 poena, 9 skokova i 6 asistencija.

"Nismo odradili dobar posao u zadnje dvije utakmice. Zato se igraju 82 susreta, vratiti ćemo se, analizirati gdje smo napravili pogreške", rekao je trener Dallasa Jason Kidd.

Atlanta Hawksi pobijedili su sinoć Philadelphia 76erse 104:95 (29:20,17:22, 34:24, 24:29), uz sjajan nastup Clinta Capele koji je upisao 18 poena i čak 20 skokova, te Traea Younga koji je zabio 15 od ukupno 26 koševa u prvoj četvrtini te je pogodio svih deset slobodnih bacanja i tome pridodao sedam asistencija.

Sixerse je predvodio Joel Embiid sa 26 pogodaka i 13 skokova. Ove dvije momčadi igraju jedna protiv druge opet u subotu u Philadelphiji.

Pravi triler odigran je u Miamiju gdje je domaći stastav tek nakon produžetaka srušio Charlotte Hornetse 117:112 (32:27, 26:23, 27:23, 19:31). Domaćin je vodio sve do zadnje četvrtine, a onda ispustio 12 poena prednosti i morao sve riješavati u produžecima.

Regularni dio utakmice završio je 104:104, ali najslabija momčad Istoka ipak na kraju nije uspjela stići do pobjede.

Heat je predvodio Jimmy Butler sa 35 koševa, 10 skokova i osam asistencija. Butler je također zabio 13 od 15 slobodnih bacanja. Bam Adebayo je dodao 18 koševa i 14 skokova.

U redovima Hornetsa, kojima je ovo sedmi uzastopni poraz, najbolji je bio Kelly Oubre sa 29 ubačaja, dok je Terry Rozier ubacio 22 koša.

Portland Trail Blazersi slavili su u New Orlansu 95:106 (27:27, 30:24, 17:27, 21:28), iako su igrali bez svoje dvije najveće zvijezde Damiana Lillarda i Jusufa Nurkića.

Jerami Grant je za pobjedu gostiju zabio 27 koševa, a Anfernee Simons je ubacio 23. Lillard nije igrao zbog ozljede lista, a Nurkić zbog ozljede aduktora.

Zion Williamson je sa 29 koševa bio najbolji strijelac New Orleansa, kojima je ovo treći poraz u četiri utakmice.

Atlanta Hawks - Philadelphia76ers 104 - 95

Miami Heat - Charlotte Hornets 117 - 112 (produžetak)

3. Denver Nuggets 8 3.727 1

4. Minnesota Timberwolves 5 7.417 4 1/2