MATTHEW STOCKMAN Afp
OZLJEDA DURANTA

LA Lakersi teško stradali kod Denvera uz triple-double Jokića, Bostonov veliki preokret protiv Chicaga

U jednom trenutku bilo je i 42 razlike za domaćine koji su prohujali do lakog slavlja
Piše: Davor BurazinObjavljeno: 16. siječanj 2022. 08:07

Denver Nuggets su na pogon Bonesa Mylanda (27), Jeffa Greena (26) i Nikole Jokića (17 poena, 12 skokova i 13 asistencija – 8. triple-double sezone i 65. u karijeri) ponizili Los Angeles Lakerse sa 133:96. U jednom trenutku bilo je i 42 razlike za domaćine, koji su imali još četvoricu dvoznamenkastih igrača. U trećem uzastopnom porazu Lakersa LeBron James je ubacio 25 koševa.

San Antonio Spursi su prekinuli niz od pet poraza protiv Los Angeles Clippersa sa 101:94, a naš Ivica Zubac je za 21 minutu postigao šest koševa (šut 3-5) uz devet skokova i dvije asistencije.

Boston Celticsi su u posljednje dvije minute preokrenuli 106:112 u 114:112 za pobjedu nad vodećom momčadi Istočne konferencije Chicago Bullsima. Posljednja četiri poena s linije slobodnih bacanja pogodio je Robert Williams, koji inače s crte šutira 66 posto. DeMar DeRozan (23) je pokušao izjednačiti, ali je promašio. Kod pobjednika je Jayson Tatum imao 23, a Jaylen Brown 19 koševa, dok je Nikola Vučević sa 27 predvodio goste.

Darius Garland je u pobjedi (107:102) Cleveland Cavaliersa nad Oklahoma City Thunderom uz 27 koševa imao 18 asistencija, što je njegov rekord, a toliko je ove sezone imao i Chris Paul. Joel Embiid je 25 od 32 koša ubacio u drugom poluvremenu za pobjedu Philadelphia Sixersa nad Miami Heatom (109:98) u gostima, a asistirali su mu Tobias Harris (22) i Seth Curry (21). Kod Heata se istao rookie iz Turske Omer Yurtseven sa 22 koša (šut 10-12).

Kevin Durant je ozlijeđen napustio parket u drugoj četvrtini, stradalo mu je lijevo koljeno u jednom sudaru i čekat će se nalaz magnetske rezonance da se vidi koliko je stvar ozbiljna. James Harden se s 27 koševa, 15 asistencija i osam skokova pobrinuo da Brooklyn Netsi pobijede New Orleans sa 120:115.

Iznenađenje večeri je pobjeda Toronto Raptorsa nad Milwaukee Bucksima (103:96) u gostima. Pascal Siakam je s 30 koševa, te po deset skokova i asistencija ubilježio drugi triple-double u karijeri, a OG Anunoby je dodao 24 koša za 3-0 Raptorsa nad prvacima Bucksima ove sezone. Milwaukee je šutirao samo 33 posto, Giannis Antetokounmpo samo 6-17, iako je pogodio svih 17 slobodnih bacanja za ukupno 30 koševa.

San Antonio Spurs - LA Clippers 101-94
(Ivica Zubac je odigrao 20:48 minuta za Clipperse, zabio je šest koševa i upisao devet skokova, dvije asistencije i jedndu ukradenu loptu)
Denver Nuggets - LA Lakers 133-96
Dallas Mavericks - Orlando Magic 108-92

26. travanj 2024 16:42