Screenshot / Instagram
NBA LIGA

LAKERSI NA KRILIMA LEBRONA SREDILI DALLAS Celticsi kod kuće uvjerljivo svladali Cavalierse, skroman učinak Ante Žižića, Miami nadigrao New Orleans

Piše: HinaObjavljeno: 01. prosinac 2018. 10:34

Boston Celtics su sinoć kod kuće uvjerljivo sa 128-95 svladali Cleveland Cavalierse, a hrvatski košarkaš Ante Žižić je u 20 minuta na terenu zabio pet koševa (šut iz igre 2/5) i upisao dva skoka.

Kyrie Irving je za pobjedu Celticsa zabio 29 koševa i tome pridodao četiri skoka i isto toliko asistencija.

Visoku pobjedu su sinoć upisali i Houston Rockets koji su sa 136-105 bili bolji od San Antonio Spursa. Do pobjede ih je predvodio Clint Capela sa 27 koševa i 12 skokova.

Los Angeles Lakers su sa 114-103 pobijedili Dallas Maverickse, a LeBron James je ubacio 28 koševa. Lakers su nadoknadili dvoznamenkasti zaostatak iz prvog poluvremena za svoju drugu pobjedu zaredom. Ivica Zubac nije ulazio u igru za Lakerse. Najbolji kod Mavericksa bio je Harrison Barnes sa 29 ubačaja.

Memphis Grizzlies su do pobjede protiv Brooklyn Netsa stigli tek nakon produžetaka, slavili su sa 131-125. Mike Conley je bio najučinkovitiji igrač Memphisa sa 37 koševa, a 13 ih je zabio u produžecima. Rookie Jaren Jackson je dodao 36 koševa, uključujući i tricu 15.9 sekundi prije kraja regularnog dijela za izjednačenje 111-111 nakon čega su uslijedili produžeci.

Miami Heat su sa 106-101 nadigrali New Orleans Pelicanse, prekinuvši tako niz od šest poraza na domaćem terenu. Do pobjede ih je predvodio Josh Richardson sa 20 koševa, a Pelicansima nije pomogao ni Anthony Davis sa 41 košem od čega je 19 ubacio u trećoj četvrtini.

Miami je u drugoj četvrtini imao prednost od čak 31 koš i uspio je zadržati vodstvo i okončati utakmicu pobjedom kojom je prekinut najdulji niz poraza na domaćem terenu od 2008. New Orleans se najviše približio na tri koša zaostatka pred kraj zadnje četvrtine.

Denver Nuggets su u gostima sa 113-112 pobijedili Portland Trail Blazerse, Gary Harris je zabio 27 koševa, Paul Millsap 22 uz deset skokova i Nikola Jokić 15 za pobjedničku momčad. CJ McCollum je ubacio 33 koša, ali je promašio šut na zvuk sirene i Trail Blazersi su upisali šesti poraz u devet utakmica.

Philadelphia 76ers su sa 123-98 bili bolji od Washington Wizardsa, a Joel Embiid je sa 16 koševa i 15 skokova stigao do svog 22. double-doublea ove sezone. Kod Wizardsa najbolji je bio Bradley Beal sa 19 ubačaja.

Utah Jazz su u gostima sa 119-111 nadigrali Charlotte Hornetse, a najbolji strijelac utakmice bio je Donovan Mitchell sa 30 koševa.

Russell Westbrook je zabio 23 koša i nedostajao mu je jedan skok da upiše drugi triple-double zaredom u pobjedi Oklahoma City Thundera nad Atlanta Hawksima 124-109. Westbrook je upisao još devet skokova i deset asistencija za Oklahomu.

Detroit Pistons su sa 107-88 bili bolji od Chicago Bullsa i to im je četvrta uzastopna pobjeda. Blake Griffin je zabio 20 koševa uz 10 skokova i pet asistencija a isti broj ubačaja je imao i Reggie Jackson. Rookie Wendell Carter Jr. je predvodio Bullse, kojima je ovo peti poraz zaredom, sa 28 koševa.

Orlando Magic su sa 99-85 pobijedili domaće Phoenix Sunse. Nikola Vučević je ubacio 25 koševa uz 15 skokova za Magic, a Deandre Ayton je bio najbolji kod Phoenixa sa 19 koševa. Dragan Bender nije ulazio u igru za Sunse.

20. travanj 2024 15:47