SUNSI UVJERLJIVI

LeBron James ispisao povijest NBA lige, važna uloga Zupca u preokretu Clippersa, Durant briljirao

Dallas predvođen Lukom Dončićem prekinuo niz Celticsa od pet uzastopnih pobjeda
Piše: SN, HinaObjavljeno: 14. ožujak 2022. 06:40

Ivica Zubac ponovno je imao važnu ulogu u pobjedi svojih LA Clippersa koji su slavili sa 106-102 na gostovanju u Detroitu, a hrvatski reprezentativni centar je za 30 minuta postigao 14 koševa uz 15 skokova te po jednu asistenciju, ukradenu loptu i blokadu.

Clippersi su nadoknadili 18 koševa zaostatka sa sredine druge četvrtine, a kad su na 7:53 minuta prije kraja došli do vodstva, više ga nisu ispustili do kraja utakmice.

Najefikasniji je bio Marcus Morris s 31 košem, a važnu ulogu u završnici imao je Luke Kennard koji je postigao 11 od svojih 16 koševa postigao u zadnjih osam minuta. Reggie Jackson je bio na rubu "triple-doublea" s 15 poena, devet asistencija i osam skokova.

Kod domaćih se ponovno istaknuo Cade Cunningham s 23 koša, 10 asistencija i devet skokova. Jerami Grant je ubacio 21 poen.

Clippersi su se pobjedom dodatno učvrstili na osmom mjestu ljestvice Zapadne konferencije NBA lige, dok je Detroit s 18-50 na začelju Istočne konferencije zajedno s Orlandom.

Ivica Zubac (desno)

GREGORY SHAMUS Afp

U Bostonu je Dallas predvođen Lukom Dončićem (26 koševa, 8 asistencija, 8 skokova) slavio s 95-92 čime je prekinuo niz Celticsa od pet uzastopnih pobjeda. Kod Mavericksa Dorian Finney-Smith je ubacio 19, a Spencer Dinwiddie 18 poena. Domaće je s 21 košem i 11 skokova predvodio Jayson Tatum, a Al Horford je ubacio 17 poena.

Dallas je s učinkom 42-26 na petom mjestu i u 'mrtvoj utrci' s Utah Jazzom (42-25). Boston je s 41-28 na petom mjestu, s dva poraza više od četvrtoplasiranog Chicaga (41-26).

Brooklyn Netsi upisali su tijesnu pobjedu nad New York Knicksima. Prvo ime ovog susreta bio je Kevin Durant sa svojim rekordom sezone u koji je ugradio 53 koša, šest asistencija i devet skokova. Durant je čak 40 poena upisao Napet susret gledali smo i u Amway Centru gdje je Philadelphia nakon produžetaka srušila Orlando. Kod gostiju su najraspoloženiji bili J. Embiid (35p, 16s, 7a), J. Harden (26p, 6s, 6a) te T. Harris (26p, 9s, 2a). U redovima poraženih najviše je napravio W. Carter (23p, 12s, 2a).

LeBron James postao je prvi igrač u povijesti NBA-a s barem 30 tisuća poena, 10 tisuća skokova i 10 tisuća asistencija. Bio je 'Kralj' i najbolji strijelac u sinoć odigranoj utakmici (31p, 7s, 6a), ali to nije bilo dovoljno i njegovi Los Angeles Lakersi doživjeli su težak poraz (140-111) na gostovanju kod lidera Phoenix Sunsa. Devin Booker (30p, 2s, 10a) i Deandre Ayton (23p, 16s, 2a) bili su najbolji kod domaćina.