LeBron James je predvodio Lakerse do nove važne pobjede

HARRY HOW Afp
NBA LIGA

LeBron James još jednom pokazao zašto je među najboljima, Lakersi u napetoj utakmici srušili Kingse

Iza nas je još jedna uzbudljiva košarkaška večer, a najveću pažnju privukli su Kingsi i Lakersi
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 05. siječanj 2022. 07:39

Toronto Raptorsi su sa uvjerljivih 129:104 pobijedili San Antonio Spurse, a u redovima domaćina je briljirao Fred VanVleet koji je ubacio 33 poena. Tako su Raptorsi upisali treću pobjedu u nizu, dok je za San Antonio ovo četvrta utakmica koja završava porazom.

Cavalliersi su izjednačenoj utakmici napetoj do samog kraja izgubili 106:110 od Grizzliesa i tako su, nakon što su prošli mjesec upisali šest pobjeda, sada došli na pet poraza u zadnjih sedam utakmica. Grizzliesi su pak došli do svojeg trećeg pobjedničkog niza od pet ili više utakmice od početka prosinca.

Posebnu pažnju privukla je utakmica LA Lakersa i Sacramento Kingsa koju su Lakersi pobijedili sa 122:114. Junak ekipe iz LA je još jednom bio LeBron James koji je ubacio 31 poen i tome dodao pet skokova i pet asistencija.

Uoči zadnjih pet minuta utakmice Kingsi su vodili sa 110:109, ali Lakersi su serijom od 8:0 sve okrenuli u svoju korsit. Kada je ostalo još 56 sekudni do kraja rezultat je bio 116:112, a James je rutinski završio napad i potvrdio pobjedu svoje ekipe.

Osim Jamesa, kod Lakersa se istaknuo i Malik Monk sa 24 poena uz nekoliko važnih koševa u zadnjoj četvrtini. Kod Kingsa je najefikasniji bio De'Aaron Fox sa 30 poena, a slijedi ga Buddy Hield sa 26.