Bojan Bogdanović i Tobias Harris

USA TODAY SPORTS/DDP USA/PROFIMEDIA Usa Today Sports/ddp Usa/profimedia
NBA LIGA

Loša večer Hrvata: Negativni rekord Bogdanovića, Pistonsi pali na dno, slab učinak Zubca

Iako su Giannis i LeBron još jednom odigrali sjajne partije, i Bucksi i Lakersi upisali su poraze.
Piše: HINAObjavljeno: 22. prosinac 2022. 08:00

LA Clippersi Ivice Zubca upisali su u srijedu kod kuće pobjedu nad Charlotte Hornetsima, dok su Detroit Pistonsi Bojana Bogdanovića doživjeli poraz na gostovanju kod Philadelphia 76ersa.

LA Clippersi su sa 126-105 bili bolji od Charlotte Hornetsa, a Zubac je na terenu proveo 22:36 minuta i zabio četiri koša (šut iz igre 2/3) i upisao osam skokova, jednu asistenciju i jednu blokadu.

Paul George je ubacio 22 koša i predvodio je sedam igrača s dvoznamenkastim učinkom. Nicolas Batum je zabio 21 koš, sve trice, Kawhi Leonard je dodao 16, a Norman Powell 14 za Los Angeles koji je ostvario rekord sezone od 23 trice i vodio s čak 36 koševa u prvom poluvremenu.

LaMelo Ball predvodio je Charlotte s triple-double učinkom - 25 poena, 11 skokova i 12 asistencija - dok je Mason Plumlee dodao 18 poena, a Jalen McDaniels završio sa 16.

Od Detroit Pistonsa su sa 113-93 bolji bili Philadelphia 76ersi koje je predvodio Joel Embiid sa 22 pogotka, 10 skokova, šest asistencija i četiri blokade.

Tobias Harris je dodao 17 koševa, a James Harden 15 koševa i osam asistencija za Sixerse kojima je ovo šesta uzastopna pobjeda na domaćem terenu.

Jaden Ivey je bio najbolji u redovima Pistonsa sa 18 koševa, Killian Hayes je dodao je 12, a Bogdanović je u 23:31 minutu na terenu zabio deset koševa (šut iz igre 1/3) i ugrabio osam skokova.