Bojan Bogdanović je bio solidan u porazu svoje momčadi

BOGDANOVIĆ SOLIDAN U PORAZU

Ludnica u NBA ligi! Na jednom susretu šest igrača postiglo preko 20 koševa, triple-double sjajnog Jokića

Iza nas je još jedna večer NBA lige, a uzbuđenja nije nedostajalo niti ovoga puta
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 22. listopad 2022. 07:51

Detroit Pistonsi su u gostima kod New York Knicksa uvjerljivo poraženi sa 130:106. Domaći je sastav već u prvoj četvrtini napravio prednost od 10 koševa i do kraja ju samo povećavao.

Bojan Bogdanović ponovno je bio dobar u redovima Pistonsa. Hrvatski je košarkaš u 26 minuta koliko je proveo na parketu zabio 18 koševa, a upisao je i četiri skoka i četiri asistencije.

Najbolji kod Pistonsa bio je Saddiq Bey s 26 koševa, dok je Knickse predvodio Immanuel Quickley s 20 koševa. Pobjedu im je donijela odlična igra iz koje su čak šestorica upisala dvoznamenkasti broj koševa.

San Antonio je u trileru slavio u gostima kod Indiane. Spursi su, u susretu u kojem je čak šest igrača postiglo preko 20 koševa, na kraju pobijedili sa 137:134.

Gosti su krajem treće četvrtine imali 18 koševa prednosti i činilo se kako će lako do pobjede, ali onda su u zadnjoj četvrtini, u kojoj su postignuta čak 84 koša, popustili i dopustili Indiani da dođe na samo tri koša zaostatka.

San Antonio je predvodio Josh Richardson s 27 koševa, a slijede ga Keldon Johnson i Devin Vassell s po 23 koša. Preko 20 je ubacio Jakob Poeltl koji je postigao 21 koš od čega 13 iz slobodnih bacanja. Kod Indiane je najbolji bio Tyrese Haliburton s 27 koševa, a koš manje od njega je zabio Bennedict Mathurin.

Memphis Grizzliesi su u gostima pobijedili Houston sa 129:122, a briljirao je Ja Morant koji je u 31 minuti zabio 49 koševa. Brooklyn je slavio sa 109:105 protiv Toronta, a Kyrie Irving je postigao 30, dok je Kevin Durant ubacio 27 koševa. Kod Toronta se istaknuo Pascal Siakam s nevjerojatnim triple-doubleom s 37 koševa, 12 skokova i 11 asistencija.

Sjajni Jokić na korak do rekorda

Denver Nuggetsi su na krilima sjajnog Nikole Jokića stigli do gostujuće pobjede nad aktualnim prvacima Golden State Warriorsima. Nuggetsi su slavili sa 128:123, a Jokić je u tu pobjedu ugradio svoj triple-double.

Srpski je centar postigao 26 koševa i upisao 12 skokova i 10 asistencija. Bio mu je ovo prvi triple-double u sezoni, a čak 76. u cijeloj karijeri. Tako mu samo jedan nedostaje kako bi izjednačio rekord koji sada drži Wilt Chaberlain po broju triple-doubleova za poziciju centra.

Uz Jokića, Nuggetse su predvodili Bruce Brown sa 20 poena i pet asistencija i Michael Porter Jr. sa 17 koševa i šest skokova. Kod Warriorsa je najbolji bio Steph Curry s 34 koša, pet skokova i četiri asistencije, a slijedi ga Andrew Wiggins sa 23 koša, osam skokova i tri asistencije.