RONALD MARTINEZ / AFP
PREOKRET CLIPPERSA

LUKA DONČIĆ 21. TRIPLE-DOUBLEOM U KARIJERI DOSTIGAO LEGENDU Večer za zaborav Bojana Bogdanovića, Zubac pobijedio Šarića u hrvatskom okršaju

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 27. veljača 2020. 11:52

U sinoćnjem srazu između LA Clippersa Ivice Zubca i Phoenix Sunsa Darija Šarića slavila je momčad iz Los Angelesa sa 102-92, dok je Utah Jazz Bojana Bogdanovića poražen kod kuće od Boston Celticsa.

Clippersi su u gostima svladali Phoenix iako su u prvoj četvrtini zaostajali 11 koševa. Do pobjede ih je vodio Kawhi Leonard sa 24 koša i 14 skokova. Marcus Morris Sr. je dodao 18 koševa, a Zubac je pobjedi svoje momčadi pridonio sa šest koševa (šut iz igre 3/6), pet skokova i jednom asistencijom u 20 minuta na terenu.

Kod Sunsa najbolji je bio sa 25 ubačaja i 17 skokova Deandre Aytona, dok je Ricky Rubio ubacio 18 koševa i upisao 10 asistencija. Dario Šarić je zaigrao u prvoj momčadi i u 31 minutu na terenu zabio je pet koševa uz loš šut iz igre 1/7 i za trice 0/3 te je ugrabio devet skokova uz tri asistencije.

Boston Celtics su u Salt Lake Cityju svladali domaće Utah Jazz sa 114-103, a hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović nije imao dobru šutersku večer- u 34 minute je zabio tri koša uz šut iz igre 1/8 od čega su četiri promašaja za tricu. Tome je dodao četiri skoka i jednu asistenciju.

Jayson Tatum je predvodio Boston sa 33 koša i 11 skokova, dok je kod Jazza, kojem je ovo četvrti poraz zaredom, najbolji bio Donovan Mitchell sa 37 ubačaja.

Cleveland Cavaliers su kod kuće sa 108-94 bili bolji od Philadelphia 76ersa, a večer je obilježila ozljeda ramena Joela Embiida.

Collin Sexton je bio najbolji u redovima pobjedničke momčadi, utakmicu je završio sa 28 koševa, dok je Larry Nance Jr. dodao 13 koševa i 15 skokova. Ante Žižić je zaigrao nakon dulje vremena i u sedam minuta je upisao šest koševa (šut iz igre 3/4), dva skoka, jednu asistenciju i jedan blok.

Embiid je zaradio ozljedu baš pri sudaru s hrvatskim košarkašem 49 sekundi prije kraja prve četvrtine.

Shake Milton je sa 20 koševa bio najbolji pojedinac Sixersa kojima je ovo sedmi poraz u gostima zaredom.

Dallas Mavericks u sa 109-103 nadigrali San Antonio Spurse, a Luka Dončić je stigao do 13. triple doublea u sezoni i 21. u karijeri upisavši 26 koševa, 14 asistencija i deset skokova za pobjedu gostujuće momčadi. Na taj je način po broju triple-doubleova stigao klupsku legendu Jasona Kidda.

Mavericksi su na poluvremenu imali prednost od deset koševa, a 11 koševa nakon tri četvrtine prije nego se San Antonio "probudio" u zadnjoj četvrtini.

Porzingis je bio najbolji strijelac Dallsa sa 28 koševa i 12 skokova, dok je Spurse predvodio DeMar DeRozan sa 27 ubačaja i devet asistencija. Luka Šamanić nije ulazio u igru za San Antonio.

NBA, rezultati:

Charlotte Hornets - New York Knicks 107-101

Cleveland Cavaliers - Philadelphia 76ers 108-94

(Ante Žižić je odigrao sedam minuta za Cleveland, zabio je šest koševa i upisao dva skoka, jednu asistenciju i jedan blok)

Washington Wizards - Brooklyn Nets 110-106

Atlanta Hawks - Orlando Magic 120-130

Miami Heat - Minnesota Timberwolves 126-129

Houston Rockets - Memphis Grizzlies 140-112

San Antonio Spurs - Dallas Mavericks 103-109

(Luka Šamanić nije ulazio u igru za San Antonio)

Phoenix Suns - LA Clippers 92-102

(Dario Šarić je odigrao 31 minutu za Phoenix, zabio je pet koševa i upisao devet skokova i tri asistencije; Ivica Zubac je odigrao 20 minuta za LA Clipperse, zabio je šest koševa i upisao pet skokova i jednu asistenciju)

Utah Jazz - Boston Celtics 103-114

(Bojan Bogdanović je odigrao 34 minute za Utah, zabio je tri koša i upisao četiri skoka i jednu asistenciju)

4. Portland 26 33 .441 14 1/2

5. Minnesota 17 40 .298 22 1/2