TOM PENNINGTON Afp
PONOVILI 1991. GODINU

Luka Dončić i društvo pobijedili s nestvarnom razlikom i zabilježili nevjerojatan NBA rekord

Riječ je o pripremnoj utakmici bez značaja, ali zanimljiv uvod u ono što slijedi sljedećeg tjedna
Piše: E. FulurijaObjavljeno: 14. listopad 2021. 09:33

Nova NBA sezona počinje sljedećeg tjedna, trenutno se igraju pripremne utakmice, a u jednoj od njih je zabilježen nevjerojatni rekord.

Naime, Luka Dončić i Dallas Mavericks su sa 127:59 u gostima pobijedili Charlotte Hornets, a s tih 68 poena razlike su izjednačili najveću pobjedu ikada zabilježenu u pripremnim utakmicama NBA lige. S istim omjerom je 1991. Detroit pobijedio Miami samo što je tada bilo 148:80.

Iako je riječ o pripremnoj utakmici koja nema nikakav značaj, ipak je zanimljivo spomenuti kako su Hornetsi tijekom cijele utakmice imali samo 27,4% šuta, a trice su pogađali s nevjerojatno slabih 15,8% (3/19). Koliko su bili indisponirani pokazuje i činjenica da su promašili čak 11 slobodnih bacanja, odnosno da su pogodili tek 10 od 21 pokušaja. U niti jednoj četvrtini nisu ubacili 20 i više poena, a najefikasniji igrači su im bili rookie James Bouknight s 12 te Cody Martin s 11 poena.

S druge strane, u redovima Dallasa je najefikasniji bio Tim Hardaway s 20 poena. Kristaps Porzingis je dodao 17, a Luka Dončić 10 uz 8 asistencija i 4 skoka u 26 minuta igre.

Što se tiče ostalih sinoćnjih utakmica, spomenimo da je Utah Jazz našeg Bojana Bogdanovića pobijedila prvake iz Milwaukeeja sa 124:120. Hrvatski reprezentativac je igrao 16 minute te ubacio 14 poena uz 3 skoka i 1 ukradenu loptu. Phoenix je sa 119:74 pobijedio Portland, ali Dario Šarić će zbog ozljede propustiti veći dio sezone.

26. travanj 2024 04:51