TOM PENNINGTON Getty Images Via Afp
MARKKANEN PRESUDIO SUNSIMA

Luka Dončić uz bok legendarnog Robertsona, drugi je najbrži kojem je to uspjelo. Bogdanović 20 u porazu od Lakersa

Bojan Bogdanović odigrao je dobru utakmicu, ali njegov Detroit nije uspio slaviti u gostima kod LA Lakersa
Piše: SNObjavljeno: 19. studeni 2022. 07:18

Lakersi bez LeBrona Jamesa su na kraju pobijedili 128:121 na krilima Anthonyja Davisa koji je susret završio sa 38 poena i 16 skokova, dok je Bogdanović bio drugi najbolji strijelac Pistonsa sa 20 poena za 35 minuta na parketu. Upisao je i 6 skokova, 5 asistencija uz šut iz igre 7-15.

Dallas Mavericksi deklasirali su na domaćem parketu Denver Nuggetse 127:99 u utakmici u kojoj je Luka Dončić upisao svoj jubilarni 50. triple double u karijeri. Susret je Dončić završio sa 33 poena, 12 skokova i 11 asistencija i postao tek 10. igrač u NBA povijesti s 50 ili više triple-double učinaka.

"Sjajno je, osjećaj je sjajan", komentirao je nakon susreta Dončić koji je drugi najbrži igrač kojem je uspjelo to postignuće nakon Oscara Robertsona. Dončiću je to uspjelo u dobi od 23 godine i 263 dana, nakon 278 odigranih utakmica a Robertsonu u dobi od 23 godine i 42 dana i nakon 111 odigranih susreta. Magic Johnson je to ostvario s 24 godine i 91 danom. Rekorder po broju triple-double učinaka je Russell Westbrook (194).

Utah Jazz pobijedio je Phoenix 134:133 i tako uništio sjajnu večer Devona Bookera koji je zabio 49 poena za Sunse, ali nije bilo dovoljno. Slavio je Jazza na krilima Laurija Markkanena koji je upisao 38 poena, što mu je rekord NBA karijere, a ujedno je zabio pobjednički koš 38.5 sekundi prije kraja. Dario Šarić je za Sunse upisao 4 poena, 6 skokova i 1 asistenciju za nepunih 13 minuta igre.

Boston je do devete uzastopne pobjede stigao u gostima kod New Orleansa 117:109 na krilima Jaylena Browna koji je zabio 27 poena, dok je Jayson Tatum upisao 19 poena, uz 10 asistencija i 7 skokova.