USA TODAY SPORTS/DDP USA/PROFIMEDIA Usa Today Sports/Ddp Usa/Profimedia
Dobili 14 od 15

Maestralna večer Bojana Bogdanovića! Pospremio 4 trice u 90 sekundi, kaos oko Kevina Duranta

Hrvatski reprezentativac i njegovi suigrači bili su neumoljivi s linije za tri poena
Piše: SN, HinaObjavljeno: 06. veljača 2021. 08:16

Sjajnu utakmicu sinoć je odigrao Bojan Bogdanović čiji je Utah Jazz slavio u gostima kod Charlotte sa 138:121.

Bogdanović je susret završio s 31 poenom, 7 skokova i 5 asistencija, te šutom iz igre 10-15, od čega 7-10 za tricu. Posebice je inspiriran bio u trećoj dionici igre kada je pospremio četiri trice praktički u razmaku od 90 sekundi. Druga mu je to utakmica u sezoni da je premašio 30 ili više poena.

Bogdanovićeva statistika protiv Charlotte
SOFASCORE Sofascore

Uvid u Bogdanovićevu statistiku omogućio je: SofaScore

Utah je dobila 14 od posljednjih 15 utakmica, a protiv Charlotte su zabili čak 26 trica, najviše u klupskoj povijesti.

Bogdanović je bio najbolji strijelac Jazza, a samo poen manje zabio je momčadski mu kolega Donovan Mitchell. Kod Charlottea je prednjačio Lamelo Ball sa 34 poena.

U derbiju večeri Boston Celticsi su s 119-115 slavili u gostima kod Los Angeles Clippers, a hrvatski centar Ivica Zubac imao je 14 koševa i šest skokova, jednu blokadu i savršen šut 7-7. Jayson Tatum (34) i Kemba Walker (24) predvodili su Celticse, koji su u trećoj četvrtini gubili s 11 razlike, a potom u zadnjem dijelu igre sve nadoknadili i pobijedili. Kawhi Leonard (28) i Lou Williams (18) bili su najbolji kod Clippersa, za koje nije igrao Paul George.

Prava drama odigravala se u dvoboju Brooklyna i Toronta u kojem je zvijezda Netsa Kevin Durant bio pod posebnim povećalom NBA lige zbog koronavirus- protokola.

Naime, Durant je tijekom popodneva komunicirao s osobom koja je prije utakmice dobila neuvjerljiv rezultat testa, pa je Kevin isprva bio izvan sastava, da bi ga NBA vratila neposredno nakon utakmice. Igrao je 20 minuta i postigao 8 koševa prije negoli je stigla vijest da je test ipak pozitivan, pa je morao napustiti utakmicu. Netsi su izgubili utakmicu od Raptorsa, koje su predvodili Pascal Siakam (33 poena, 11 skokova) i Kyle Lowry (30 poena, 7 asistencija).