CHRIS GARDNER Afp
NBA LIGA

Mitchell i Bogdanović vodili Jazzere do treće uzastopne pobjede, Klay Thompson sjajan u slavlju Warriorsa

Čovjek koji je dvije i pol godine izbivao s parketa bio je prvi strijelac Golden Statea s 21 poenom
Piše: Vedran BožičevićObjavljeno: 08. veljača 2022. 07:54

Nakon pet uzastopnih poraza košarkaši Utah Jazza polako se vraćaju na pobjedničke tračnice. U noći s ponedjeljka na utorak pobijedili su New York Knickse sa 113:104 za treći trijumf zaredom u NBA ligi, a prvo ima kod Jazzera ponovno je bio Donovan Mitchell s 32 koša, sedam skokova i šest asistencija. Njemu uz bok bio je naš Bojan Bogdanović s 20 poena (šut iz igre 6-14, trice 2-7), četiri skoka i jednom asistencijom za 32 minute na parketu.

Mitchell je igrao tek svoju drugu utakmicu nakon što je propustio osam dvoboja zbog potresa mozga.

- Iskreno, kad ste izvan terena, možete vidjeti puno različitih stvari - što je potrebno, što možemo napraviti bolje, što ne valja u našoj igri - rekao je Mitchell.

Phoenix je došao do 13. pobjede u posljednjih 14 utakmica, slavio je na gostovanju kod Chicaga sa 127:124. Imali su Sunsi 27 koševa prednosti u trećoj četvrtini, na kraju su izdržali pritisak Bullsa i došli do nove pobjede u koju je Devin Booker ugradio 38 poena, a Chris Paul 19 koševa i 11 asistencija. Sunsi su s omjerom 43-10 najbolji u ligi, a imaju najbolji učinak i kad su gostovanja u pitanju (21-5).

Drugo mjesto na Zapadu, a i u cijeloj ligi, u rukama je Golden Statea (41-13) koji je u ponedjeljak slavio na gostovanju kod Oklahoma Cityja (110:98). Klay Thompson polako ima sve veći utjecaj na igru Warriorsa. Čovjek koji je zbog ozljeda dvije i pol godine izbivao s parketa u svojoj je 12. utakmici od povratka bio prvi strijelac momčad s 21 košem, ali važnije od toga je da je ubacio dvije trice u trenucima kad se Thunder u posljednjoj četvrtini približio na minus pet.

- Bilo je sjajno vidjeti Klaya kako pogađa te uzastopne trice kojima je zapečatio pobjedu. Izgleda sjajno, odlično se kreće, zabavno je što ga opet imamo u momčadi - istaknuo je trener Warriorsa Steve Kerr.

Stephen Curry u pobjedničkoj je momčadi ostao jedan skok udaljen od triple-double učinka. Završio je utakmicu s 18 koševa, deset asistencija i devet uhvaćenih lopti.