Dario Šarić

USA TODAY SPORTS/DDP USA/PROFIMEDIA Usa Today Sports/ddp Usa/profimedia
ODLIČAN UČINAK

Najbolja utakmica sezone Darija Šarića - Hrvat koketirao s triple-doubleom u pobjedi nad prvacima

Ozljedama osakaćeni Phoenix je upisao pobjedu protiv Warriorsa kojima se vratio Stephen Curry.
Piše: Emir FulurijaObjavljeno: 11. siječanj 2023. 07:44

Dario Šarić odigrao je najbolju utakmicu sezone. Hrvatski košarkaš je opet startao za ozljedama osakaćeni Phoenix i u 30 minuta postigao 19 poena te imao 9 skokova i 7 asistencija. Pogodio je 7 od 11 upućenih šuteva, 3 od 5 trica i odlično se uklopio u momčadsku igru Sunsa koji su u gostima pobijedili Golden State. Mikal Bridges je bio najefikasniji kod Phoenixa (26p, 9s, 5a), a odlični su bili i Damion Lee (22p, 7s, 4a), odnosno Duane Washington (21p, 5a).

Ovo je bila prva utakmica Stephena Curryja nakon povratka na parket nakon što nije igrao gotovo mjesec dana zbog ozljede. Ubacio je 24 poena uz 3 asistencije i bio tek treći strijelac momčadi - ispred njega su bili Klay Thompson (29p, 5s) i Jordan Poole (27p, 6a, 5s).

Ivica Zubac nije bio toliko učinkovit. On je u pobjedi Clippersa nad Dallasom odigrao samo 16 minuta u kojima je ubacio 8 poena te imao 7 skokova, 2 asistencije i 1 ukradenu loptu. Momčad iz Los Angelesa slavila je na krilima Kawhia Leonarda (33p, 9s, 4a, 4uk) i Normana Powella (27p, 4s), a Dallasu nije pomogao raspoloženi Luka Dončić (43p, 11s, 7a).

Donovan Mitchell se prvi put vratio u Salt Lake City nakon što je iz kluba u kojem je proveo prvih pet sezona svoje karijere prošlog ljeta poslan u Cleveland.

"Nije mi bilo čudno, prijem publike je bio fenomenalan i zahvalan sam na tome", rekao je nakon utakmice Mitchell koji je navijačima Utah Jazza pokazao što su izgubili - za 36 minuta postigao je 46 poena te dodao 6 asistencija, 5 skokova i 3 ukradene lopte. Darius Garland je dodao 21 poen, 6 asistencija i 5 skokova, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu protiv Jazza. Jordan Clarkson je ubacio 32 poena uz 6 skokova i 4 asistencije, Lauri Markkanen je dodao 25 poena i 16 skokova i Jazz je slavio rezultatom 116:114.

Jimmy Butler je košem 12 sekundi prije kraja utakmice donio pobjedu Miamiju nad Oklahomom. Utakmicu je završio s 35 poena, 7 skokova, 4 asistencije, 4 ukradene lopte i 3 blokade, a uz Maxa Strusa (22p, 7s, 3a) to je bilo dovoljno da neutraliziraju triple-double Josha Giddeyja (18p, 15s, 10a) i odličnu partiju Shai Gilgeous-Alexandera (26p, 4s, 4a, 3uk).

Triple-double je upisao i James Harden (16p, 15a, 12s) u pobjedi Philadelphije protiv Detroita za kojeg nije igrao lakše ozlijeđeni Bojan Bogdanović. Joel Embiid (36p, 11s) je bio najefikasniji igrač utakmice.