Joe Robbins/Getty Images / Getty Images
POD NBA OBRUČIMA

NBA: INDIANA GAZI UZ JOŠ JEDNU SJAJNU PARTIJU BOJANA BOGDANOVIĆA Šarić odličan u hrvatskom okršaju, ali protiv jednog igrača nije se moglo

Piše: HinaObjavljeno: 05. prosinac 2017. 10:49

Indiana Pacers su sinoć kod kuće sa 115-97 bili bolji od New York Knicksa, a Bojan Bogdanović je još jednom odigrao važnu ulogu u pobjedi svoje momčadi.

On je u 29 minuta na terenu zabio 19 koševa, sa šutom iz igre 7/11, trice 3/5, te upisao dva skoka, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.

Najbolji strijelac Indiane bio je Thaddeus Young sa 20 poena, a Victor Oladipo je dodao 16.

Pacersi (13-11) su na poluvremenu vodili sa 26 razlike, a nakon tri četvrtine su imali prednost 95-65.

Knickse (11-12), koji su igrali bez dva najbolja igrača Kristapsa Porzingisa i Tima Hardawaya Jr., predvodio je Willy Hernangomez sa 14 pogodaka.

U sinoćnjem okršaju između Philadelphije 76ersa Darija Šarića i Phoenix Sunsa Dragana Bendera slavila je Benderova momčad sa 115-101.

Sunse je do pobjede predvodio sjajni Devin Booker koji je utakmicu završio sa 46 koševa, dok je TJ Warren ubacio 25 koševa, a Tyler Ulis 12 uz isto toliko asistencija. Dragan Bender je odigrao 25 minuta i u tom je vremenu zabio tri koša (šut 1/5, trice 1/3) uz jedan skok, jednu asistenciju i četiri bloka).

Kod Šarićevih Sixersa najbolji je bio JJ Reddick sa 25 pogodaka, Joel Embiid je dodao 22 uz 12 skokova, a Ben Simmons 20. Hrvatski je reprezentativac bio na korak od double-doublea, on je u 33 minute zabio deset koševa (šut 5/11, trice 0/3) i upisao devet skokova te tome dodao četiri asistencije i jednu ukradenu loptu.

Sixersi su uspjeli u zadnjoj četvrtini uspjeli zaostatak od 17 koševa smanjiti na pet, ali su onda Ulis pogodio tricu za Sunse, a Booker još dva koša i to je bio kraj.

Na teren je sinoć istrčao i Mario Hezonja čiji su Orlando Magic poraženi sa 94-104 od Charlotte Hornetsa.

Kemba Walker, koji se oporavio od ozljede ramena zbog čega je propustio dvije utakmice, zabio je 29 koševa za Charlotte uz sedam asistencija.

Najučinkovitiji u redovima Magica bio je Evan Fournier koji je utakmicu završio sa 18 koševa. Mario Hezonja je odigrao osam minuta bez pogodaka (šut 0/1), ali s jednim skokom.

Cleveland Cavaliers su upisali 12. pobjedu zaredom, sa 113-91 su svladali Chicago Bullse.

Dwyane Wade i Kevin Love su zabili svaki po 24 koša, a LeBron James 23. Ante Žižić je u četiri minute zabio dva koša (šut 0-1) i ugrabio tri skoka.

Kris Dunn je predvodio Chicago sa 15 koševa, a Robin Lopez i Justin Holiday su svaki ubacili po 14.

Rezultati:

Chicago Bulls - Cleveland Cavaliers 91-113

(Ante Žižić je igrao četiri minute za Cleveland, zabio je dva koša i upisao tri skoka)

New Orleans Pelicans - Golden State Warriors 115-125

Charlotte Hornets - Orlando Magic 104-94

(Mario Hezonja je igrao osam minuta za Orlando, bez pogodaka, upisao je jedan skok)

Indiana Pacers - New York Knicks 115-97

(Bojan Bogdanović je igrao 29 minuta za Indianu, zabio je 19 koševa, upisao je dva skoka i dvije asistenciju te jednu ukradenu loptu)

Philadelphia 76ers - Phoenix Suns 101-115

(Dario Šarić je igrao 33 minute za Philadelphiju, zabio je deset koševa, ugrabio je devet skokova, upisao je četiri asistencije i jednu ukradenu loptu; Dragan Bender je igrao 25 minuta za Phoenix, zabio je tri koša, upisao je jedan skok, jednu asistenciju i četiri bloka)

2. Denver 13 10 .565 -

3. Minnesota 14 11 .560 -