Devin Booker odigrao je nevjerojatnu utakmicu

CHRISTIAN PETERSEN Getty Images Via Afp
HRVATI ODMARALI

Nevjerojatni Booker s 58 koševa predvodio Sunse do velikog preokreta, Mavericksi nisu mogli bez Dončića

Devin Booker je s 58 koševa predvodio Phoenix do pobjede (188:114) protiv New Orleansa
Piše: Vedran BožičevićObjavljeno: 18. prosinac 2022. 08:03

Još jednu čudesnu utakmicu u NBA ligi odigrao je u subotu Devin Booker koji je s 58 koševa predvodio Phoenix do pobjede (118:114) protiv New Orleansa. I da priča bude impresivnija, svojom je nevjerojatnom partijom pomogao Sunsima da nadoknade 24 koša minusa budući da su Pelicansi sredinom treće četvrtine imali vodstvo 83:59.

Drugi je put ove sezone 26-godišnji bek ubacio više od 50 koševa. Uspjelo mu je to i 30. studenog protiv Chicaga kada je završio utakmicu s 51 poenom i to u samo tri četvrtine.

Ovaj put je iz igre šutirao 21-35 (trice 6-12), te dodao šest skokova i pet asistencija. Chris Paul je upisao 18 poena i osam asistencija, a naš Dario Šarić nije dobio priliku zaigrati. Goste su predvodili Zion Williamson s 30 i C.J. McCollum s 27 koševa.

Trener Los Angeles Clippersa odlučio je u subotu odmoriti Paula Georgea, Reggieja Jacksona, Normana Powella i našeg Ivicu Zupca, ali zahvaljujući raspoloženom Kawhiju Leonardu opet je njegova momčad pronašla put do pobjede. Slavili su Clippersi sa 102:93 protiv Washingtona kojem su time nanijeli deveti uzastopni poraz. Leonard je završio utakmicu s 31 poenom što mu je najbolji učinak ove sezone, ali važno je istaknuti da još uvijek igra s ograničenom minutažom nakon što je prošlu sezonu propustio zbog potrganog prednjeg križnog ligamenta.

I bez ozlijeđenih Giannisa Antetokounmpoa i Khrisa Middletona, Milwaukee Bucksi su uspjeli doći do pobjede protiv Utah Jazza (123:97), dok Dallas Mavericksi nisu uspjeli nadoknaditi izostanak Luke Dončića i poraženi su nakon produžetka na gostovanju u Clevelandu (100:99).