EZRA SHAW/AFP
Raspucana zvijezda Warriorsa

Nevjerojatni Curry odigrao najefikasniju utakmicu karijere, nepogrešivi Bogdanović torpedirao Spurse

Bila je to ukupno sedma utakmica u karijeri u kojoj je Curry ubacivao 50 ili više poena...
Piše: SN, HinaObjavljeno: 04. siječanj 2021. 07:56

Sjajnu utakmicu odigrao je sinoć Bojan Bogdanović. Njegov Utah Jazz slavio je lakoćom u gostima kod San Antonija sa 130:109, a hrvatski košarkaš je upisao 28 poena i tako predvodio strijelce Jazza. To mu je najefikasnija utakmica sezone.

Na parketu je proveo 27 minuta i za to je vrijeme iz igre gađao 10-13, dakle 76.9%, a fantastičnih 6-7 za tri poena. Upisao je i 1 skok, 3 asistencije i 1 ukradnu loptu.

"Osjećam se puno bolje, pobijedili smo i ja sam igrao dobro. Napokon smo spojili te dvije stvari," kazao je Bogdanović nakon susreta.

Donovan Mitchell ubacio je 22 poena za Jazz, a Jordan Clarkson 18.

Kod Spursa je prednjačio Keldon Johnson s 22 poena.

ALEX GOODLETT

Golden State Warriorsi su na domaćem parketu pobijedili Portland Trail Blazerse 137:122 predvođeni nezaustavljivim Stephom Curryjem koji je sa 62 poena upisao rekord karijere. Bila je to ukupno sedma utakmica u karijeri u kojoj je Curry ubacivao 50 ili više poena i njegova najefikasnija od 27. veljače 2013. kada je zabio Knicksima 54 u Madison Square Gardenu.

Iz igre je gađao 18-31, a 18-19 s linije slobodnih bacanja. Ukupno je pogodio osam trica.

Gostujuću pobjedu ostvarili su i Los Angeles Clippersi porazivši Phoenix Sunse sa 112-107.

Bojan Bogdanović protiv Spursa
SOFASCORE

Uvid u statistiku Bogdanovića omogućio je: SofaScore

Sunse je uništio Paul George sa 39 koševa i četiri asistencije, Kawhi Leonard je postigao 15 koševa uz skroman šut 4 od 21, dok su Luke Kennard i Nicolas Batum dodali po 14 koševa. Ivica Zubac je za 23 minute upisao četiri koša, četiri skoka i četiri asistencije.

Kod Sunsa najefikasniji su bili Devin Booker sa 25 koševa i osam asistencija, Deandre Ayton sa 24 poena i osam skokova, te Chris Paul i Dario Šarić sa po 15 koševa. Šarić je za 17 minuta provedenih na parketu dodao i četiri skoka i asistenciju.

Aktuačni prvaci su LA Lakersi su na gostovanju pobijedili Memphis Grizzlies sa 108-94. LeBron James je postigao 22 koša uz 13 skokova i osam asistencija, a Anthony Davis 17 koševa i devet skokova za Lakerse. Kod domaćina najefikasniji je bio Kyle Anderson sa 18 koševa.

Na Istoku vodi Philadelphia (5-1) ispred Orlanda (4-2), Indiane (4-2), Clevelanda (4-2) i Atlante (4-2), dok su na vrhu Zapada LA Clippersi (5-2), Phoenix (5-2) i LA Lakersi (5-2), Utah (4-2)...

NBA rezultati

Detroit Pistons - Boston Celtics 120-122
Brooklyn Nets - Washington Wizards 122-123
Memphis Grizzlies - Los Angeles Lakers 94-108
Minnesota Timberwolves - Denver Nuggets 109-124
San Antonio Spurs - Utah Jazz 109-130
(Luka Šamanić je za Spurse igrao 6 minuta postigavši 4 koša, dok je Bojan Bogdanović za Utah ubacio 28 koševa za 27 minuta)
Chicago Bulls - Dallas Mavericks 118-108
Phoenix Suns - LA Clippers 107-112
(Dario Šarić je za Sunse igrao 17 minuta postigavši 15 koševa uz 4 skoka, dok je Ivica Zubac za Clipperse zabio 4 koša i upisao 4 skoka za 23 minute)
Golden State Warriors - Portland Trail Blazers 137-122