THEARON W. HENDERSON Afp
ZUBAC ZABIO 14

Nezaustavljivi Curry zabio 45 za slavlje nad Clippersima, Miami uništio NBA prvake sa 42 poena razlike!

Stephen Curry se pobrinuo da Golden State Warriorsi u 75. NBA sezonu uđu s omjerom 2-0
Piše: Davor BurazinObjavljeno: 22. listopad 2021. 07:36

Najbolji šuter svih vremena ubacio je 45 koševa Los Angeles Clippersima za konačnih 115:113, s time da je u prvoj četvrtini već bio na 25 uz šut 9-9. Do kraja je malo usporio, no u završnici se opet upalio, osmom tricom je donio ključnu prednost, a s dva slobodna bacanja potvrdio pobjedu.

- Sa Stephom uvijek možeš očekivati nešto posebno – rekao je Draymond Green.

Curry je šutirao 16-25, trice 8-13, a prije utakmice je obznanjeno da je i on jedan od 75 najboljih NBA igrača svih vremena. Za Clipperse je Ivica Zubac startao u petorci i za 17 minuta postigao 14 koševa (šut 4-7, slobodna bacanja 6-10) uz tri skoka i dvije asistencije. Paul George je predvodio goste s 29 poena, 11 skokova i šest asistencija, Eric Bledsoe je bio na 22.

- Jedva čekam da se Klay Thompson vrati, ovo će biti sjajna sezona – rekao je Curry.

Miami Heat je pregazio prvaka Milwaukee Bucks s 42 razlike!!! Već nakon prve četvrtine bilo je 40:17, s klupe je briljirao Tyler Herro (27 koševa), Jimmy Butler je dodao 21, a Bam Adebayo 20 poena. Pred kraj utakmice su navijači zazivali Udonisa Haslema, kojemu je ovo 19. sezona u klubu, da uđe u igru, ali simbol Heata je pristojno odbio. Bit će još prilika, on je ionako tamo da bi održavao red.

Atlanta Hawks je lako svladala Dallas Mavericks sa 113:87, svako od startera je bio dvoznamenkast, Trae Young je uz 19 koševa imao 14 asistencija, a s klupe je stigao najbolji strijelac. Cam Reddish s 20 poena. I uz to je odigrao odličnu obranu na Luki Dončiću (18p, šut 6-17).