Stephen Curry je upisao 39 poena, ali nije bilo dovoljno

THEARON W. HENDERSON Afp
NBA LIGA

Ni Curryjevih 39 poena nije bilo dovoljno za pobjedu Warriorsa kod Pacersa, Dončić isto briljirao u porazu

Odigrano je još jedno kolo NBA lige, a posebno je napet bio susret Golden Statea i Indiane
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 21. siječanj 2022. 07:51

Odigrano je novo kolo NBA lige. Mavericksi su izgubili od Sunsa i to nakon što su pali u četvrtoj četvrtini i na kraju upisali poraz od 109:101. Bila im je to peta utakmica u sedam dana, a igrali su protiv jedne od najjačih ekipa, pa pad u zadnjoj četvrtini i ne čudi previše.

Luka Dončić je upisao 28 poena i predvodio Maverickse u ovoj napetoj utakmici, no u zadnjoj četvrtini je uputio tek tri šuta. Kod Sunsa je pak najbolji na terenu bio Devin Booker koji je također ubacio 28, dok je Cris Paul upisao 20 poena.

New York Knicksi su poraženi doma od New Orleans Pelicansa sa 91:102. Jonas Valanciunas je predvodio Pelicanse s 18 koševa i 10 skokova, Joe Hart je dodao 17, a Brandon Ingram i Devonte Graham po 15 poena. Kod Knicksa su po 17 ubacili RJ Barret i Mitchell Robinson koji je uz to imao i 15 skokova.

Sjajnu utakmicu, koja je završila 121:117, odigrali su Indiana Pacersi i Golden State Warriorsi. Stephen Curry je ubacio čak 39 poena, a tome je dodao i osam asistencija i pet skokova, ali to nije bilo dovoljno da se izbjegne poraz.

Pacerse je predvodio Duarte s 27 poena, Holiday je dodao 16, Jackson 15, Lamb 14, a Bitadze 13 uz devet skokova. Tako su Pacersi zapravo timski dobili domaćine s čak sedmoricom igrača s dvoznamenkastim učinkom.

Utakmicu, koju su Pacersi dobili nakon produžetaka, je obilježilo i isključenje Bitadzea koji je poludio nakon što mu je Payton zakucao preko njega i unio se domaćem igraču u lice. Zaradio je isključenje i posmjeh igrača Warriorsa, ali na kraju se ipak on zadovoljno smješkao.