Nikola Vučević nije mogao zaustaviti imenjaka Jokića

USA TODAY SPORTS/DDP USA/PROFIMEDIA Usa Today Sports/ddp Usa/profimedia
ZANIMLJIVA NBA NOĆ

Nikola Jokić očitao protivnicima lekciju, supermomčad doživjela i treći poraz zaredom, Boston neumoljiv

Od Hrvata noćas je igrao Luka Šamanić, ali samo četiri minute
Piše: Emir FulurijaObjavljeno: 05. studeni 2023. 07:59

Boston je i dalje jedina neporažena momčad u NBA ligi, a Celticsi su noćas svoj niz povećali na pet pobjeda u nizu slavljem protiv Brooklyna (124:114). Odličnu utakmicu još jednom je odigrao Jayson Tatum koji je postigao 32 poena te imao 11 skokova i jednu asistenciju uz šut 10/20, odnosno 6/10 za tricu. Priključili su mu se Jaylen Brown (23p, 5s, 4a) i Kristaps Porzingis (22p, 7s, 3b) dok je u redovima Netsa najefikasniji bio Cam Thomas (23p, 5s, 4a).

Denver nije neporažen, ima jedan poraz, ali su aktualni prvaci iznimno uvjerljivo krenuli u sezonu. Svoju snagu su sinoć pokazali protiv nemoćnog Chicaga koji se držao u prvom poluvremenu, ali 35:21 iz treće četvrtine je presudilo utakmicu. Nikola Jokić je bio na rubu triple-doublea s 28 poena, 16 skokova, 9 asistencija uz tri ukradene lopte, a odličan je bio i Michael Porter (27p, 6s, 2a, 2b). Najefikasniji kod Bullsa je bio Nikola Vučević (19p, 7s, 3a).

Zvijezdama nakrcani Phoenix izgubio je treću utakmicu u nizu. Nakon dva uzastopna poraza od Victora Wembanyame i njegovog San Antonija, sinoć su izgubili od Joela Embiida i Philadelphije. Doduše, Bradley Beal još nije zaigrao dok je Devin Booker zbog ozljede zgloba propustio sinoćnju utakmicu. Tako je Kevin Durant trebao odvesti Sunse do pobjede, a to s 31 poenom, 8 skokova, 3 asistencije i 2 blokade nije mogao. Sixersi su imali tri raspoložena igrača - Embiida (26p, 11s, 3a), Kellyja Oubrea (25p, 3s) i Tyresea Maxeyja (22p, 10a, 5s).

Jedini Hrvat koji je sinoć bio na parketima bio je Luka Šamanić čija je Utah izgubila od Minnesote (95:123), a on je odigrao četiri minute u kojima je ubacio tri poena i imao dva skoka. Anthony Edwards (31p, 8s, 6a) i Karl-Anthony Towns (25p, 7s) su predvodili Wolvese dok je Lauri Markkanen (22p, 8s) bio najbolji kod Jazza.

Spomenimo i fantastičan učinak Tyresea Haliburtona koji je ubacio 43 poena uz šut 14/21, a pogodio je osam od 12 pokušaja za tricu te imao 12 asistencija. No, njegova Indiana je izgubila od Charlotte (124:125) u ludoj završnici u kojoj su obje ekipe u posljednjoj minuti napravile nekoliko velikih grešaka.