DAVID BERDING Getty Images Via Afp
ŠARIĆEVIH 10 POENA

Nuggetsi poraženi treću utakmicu zaredom usprkos novom triple-doubleu Jokića, nezaustavljivi Embiid i 76ersi

Treći uzastopni poraz upisali su košarkaši Denver Nuggetsa, dok je Philadelphia slavila petu pobjedu u nizu
Piše: SNObjavljeno: 13. ožujak 2023. 06:55

Nuggetsi su na domaćem terenu poraženi od Brooklyna sa 122:120 u utakmici u kojoj novi triple-double Nikole Jokića (35 poena, 20 skokova i 11 asistencija) nije bio dovoljan za slavlje. Bio je to Jokiću 27. ovosezonski triple double i 103. ukupno u karijeri.

Mikal Bridges zabio je 25 poena za Netse, dok su Nick Claxton i Spencer Dinwiddie upisali 20, odnosno 15 poena.

Oklahoma City Thunder slavio je u gostima kod San Antonija 102:90. Jalen Williams predvodio je Thunder sa 21 poenom, 7 skokova i 10 asistencija, dok je Ousmane Dieng uknjižio rekordnih mu u karijeri 17 poena. Naš Dario Šarić ubacio je 10 poena, uz 7 skokova i 3 asistencije za 17 i pol minuta na parketu uz šut iz igre 4-9.

Najbolji kod Spursa bio je Zach Collins sa 23 poena.

Philadelphia je na domaćem parketu lakoćom savladala Washington na krilima Joela Embiida koji je susret završio sa 34 poena i 4 blokade iako je cijelu posljednju četvrtinu prosjedio na klupi. Veliku je pomoć Embiid imao u Jamesu Hardenu koji je susret završio sa 18 poena i 14 asistencija. Najefikasniji kod poraženih Wizardsa bio je Corey Kispert sa 25 poena.