SJAJNA PARTIJA

Od nebitnog lika do jedne od najvećih nada! Čudo od igrača oduševio čitavi svijet i ispisao povijest

Može li Thomas postati sljedeća zvijezda Netsa nakon odlaska Kyrieja Irvinga?
Piše: Robert ŠolaObjavljeno: 07. veljača 2023. 08:26

Mladi branič Brooklyn Netsa Cam Thomas (21) zabio je 47 poena noćas u domaćem porazu od Los Angeles Clippersa 124:116. Thomas je do odlaska Kyrieja Irvinga bio u drugom planu, nebitan igrač Netsa. No, kako je Irving otišao u Dallas, Thomas je postigao ukupno 91 poen u dvije utakmice (zabio je s 44 u pobjedi protiv Washingtona u subotu).

Thomas (21 godina, 116 dana) je drugi najmlađi igrač u povijesti NBA lige koji je u dvije utakmice uzastopno postigao 40 i više poena. Ranije je to uspio samo LeBron James (21 godina, 47 dana i 21 godina, 92 dana).

Thomas je prije noćašnje utakmice imao prosjek od 8,4 poena, 1,4 skoka i 1,4 asistencije uz 46,4 posto šuta u 14,5 minuta po utakmici.

Može li Thomas postati sljedeća zvijezda Netsa nakon odlaska Kyrieja Irvinga? Možda ne zvijezda, barem ne odmah, ali njegova uloga može biti itekako važna.

Ako Netsi mogu dobiti 20 poena po utakmici od Thomasa do kraja sezone, to će umnogome olakšati napadački teret Kevina Duranta, kad god se vrati. Bez obzira na to hoće li počinjati u petorci, ili ulaziti s klupe kad se Netsi kompletiraju, Tomas će po svemu biti važan igrač momčad.

Spomenimo i kako je u toj utakmici 30 minuta odigrao Ivica Zubac u kojima je ubacio 19 poena uz šut 6/9, a imao je i 12 skokova, 3 ukradene lopte i 2 asistencije. Najefikasniji u redovima Clippersa bio je Paul George s 29 poena, 4 skoka, 3 asistencije i 2 ukradene lopte, a Kawhi Leonard je dodao 24 poena, 6 asistencija i 4 skoka.

Bogdanović opet odličan, Dallas pobijedio bez Dončića i Irvinga

Bojan Bogdanović nastavlja s dobrim igrama u NBA ligi. Hrvatski košarkaš je u bio najefikasniji igrač Detroita u poraza od Bostona. Bogdanović je za 33 minute ubacio 21 poen uz šut 6/11, odnosno 2/4 za trice a imao je i 3 skoka te po 1 asistenciju, blokadu i osvojenu loptu. Celticse je predvodio Jayson Tatum s 34 poena, 11 skokova i 6 asistencija.

Dallas je odigrao prvu utakmicu od kada je u tradeu došao Kyrie Irving. No, on još uvijek nije bio u momčadi na utakmici protiv Utah Jazza koju nije igrao ni lakše ozlijeđeni Luka Dončić. No, Mavericksi su svejedno pobijedili i to na pogon Josha Greena i Jadena Hardyja koji su svaki postigli po 29 poena što je bilo previše za Jazz u čijim redovima je najbolji bio Jordan Clarkson s 26 poena.