JOSHUA GATELEY Getty Images Via Afp
POGLEDAJTE RASPLET

Oklahoma razbila Dallas bez Dončića i društva te uzela ‘jedinicu‘, Denveru broj 2, dobar nastup Šarića i Šamanića

Dva su para prvog kruga doigravanja poznata u Zapadnoj konferenciji: Minnesota - Phoenix i Clippers - Dallas
Piše: HinaObjavljeno: 15. travanj 2024. 06:27

Oklahoma City Thunder je lakoćom obranila prvo mjesto u Zapadnoj konferenciji pobijedivši nezainteresiranu drugu postavu Dallas Mavericksa sa 135-86, dok je drugo mjesto osvojio Denver koji je slavio sa 126-111 na gostovanju u Memphisu, iskoristivši domaći poraz Minnesote od Phoenixa (106-125).

Sunse je predvodio Bradley Beal s 36 koševa i uveo ih u doigravanje, jer su Los Angeles Lakersi svladali New Orleans Pelicanse sa 124-108. Briljirao je LeBron James sa 28 koševa, 17 asistencija i 11 skokova. Anthony Davis je imao 30 poena i 11 skokova.

To je ispala uvertira za ‘play in‘ obračun koji će biti odigran u istoj dvorani u noći s utorka na srijedu po srednjoeuropskom vremenu. Pobjednik tog susreta će zauzeti poziciju sedmog nositelja na Zapadu i u prvom krugu doigravanja igrati protiv branitelja naslova, Denver Nuggetsa.

Poraženi će morati u borbu za poziciju osmog nositelja protiv pobjednika dvoboja devetoplasiranog Sacramenta i desetoplasiranih Golden State Warriorsa, koji su sezonu zaključili domaćom pobjedom 123-116 protiv Utah Jazza.

Dario Šarić je za pobjednike ubacio 12 koševa uz pet skokova, jednu asistenciju i jednu blokadu za 12 i pol minuta. Kod Jazza je u početnoj petorci bio Luka Šamanić, a za gotovo 29 minuta u igri je došao do 14 poena, pet skokova, dvije asistencije i jedne ukradene lopte, ali je imao čak sedam izgubljenih lopti.

Momčad koja osvoji poziciju osmog nositelja u prvom krugu doigravanje ide na Oklahoma City Thunder.

Dva su para prvog kruga doigravanja poznata u Zapadnoj konferenciji: Minnesota (3) - Phoenix (6) i LA Clippers (4) - Dallas (5).

NBA rezultati, 14.4.

New York Knicks - Chicago Bulls 120-119 (produžetak)

(Bojan Bogdanović 17:18 min, 13 k, šut 4/9, 2 s, 1 a)

Golden State Warriors - Utah Jazz 123-116

(Dario Šarić 12:39 min, 12 k, šut 4/6, 5 s, 1 a, 1 bl, 3 il)

(Luka Šamanić 28:57 min, 14 k, šut 5/11, 5 s, 2 a, 1 ul, 7 il)

2. Denver 82 57 25

3. Minnesota 82 56 26