Streeter Lecka Getty Images
NIJE BILO DOBRO

OVAKAV NIZ VEĆ SE DUGO NIJE DOGODIO, SLIJEDI LI MU NOVO PRESELJENJE? Dario Šarić skupljao mrvice na terenu, prosjek minuta vodi samo jednom scenariju

Piše: HinaObjavljeno: 02. siječanj 2020. 09:29

Nakon što je u prethodne dvije utakmice upisao ukupno dva poena, hrvatski košarkaški reprezentativac Dario Šarić bio je jednako skroman i susretu protiv LA Lakersa, kojeg su njegovi Phoenix Sunsi izgubili sa 107-117. Šarić je u 14 minuta ostvario 4 koša (šut 2-3), 1 skok i 1 asistenciju.

Lakersi su od početka susreta krenuli silovito i već nakon prve četvrtine imali su 26 koševa prednosti, a početkom treće dionice i 36 poena viška. Tada je trener Frank Vogel dao priliku igračima s klupe, ali oni su brzo prokockali visoku prednost, pa je u zadnjoj četvrtini opet na parket morao poslati najveće zvijezde ekipe LeBrona Jamesa i Anthonyja Davisa.

LeBron James je utakmicu završio sa "triple-double" učinkom, osmim u sezoni. Upisao je 31 koš, 12 asistencija i 13 skokova, dok je Anthony Davis ostvario 26 poena i 11 skokova. Momčad Phoenixa predvodio je Devin Booker sa 32 koša.

Grčki košarkaš Giannis Antetokounmpo, koji je upisao 32 koša i 17 skokova, predvodio je Milwaukee Buckse do pobjede 106-104 protiv Minnesote. Milwaukee je vodeći u Istočnoj konferenciji NBA lige sa 31 pobjedom i 5 poraza, a ujedno to je najbolji učinak u 36 utakmica u povijesti kluba, bolji i od onog iz sezone 1971-72., kada ih je predvodio legendarni Kareem Abdul-Jabbar, te kada su imali omjer 30-6.

Ujedno, Milwaukee je zabio 100 i više poena na 60 uzastopnih utakmica. Hrvatski košarkaš Dragan Bender ponovno nije igrao za Buckse.

Carmelo Anthony, koji je šest godina igrao za New York Knickse, vratio se u Madison Square Garden, ali ovaj puta u dresu Portlanda i nije se dobro proveo. Iako je sa 26 koševa bio najefikasniji u redovima Blazersa, na kraju su slavili New York Knicksi sa 117-93. Bila je to treća uzastopna pobjeda Knicksa, što im je rekord ove sezone, a u redovima domaćina istaknuo se centar Mitchell Robinson sa 22 koša i savršenim šutom iz igre 11-11.

Mario Hezonja opet nije igrao za Portland.

04. svibanj 2024 13:57