CHRISTIAN PETERSEN Afp
NBA FINALE

Phoenix Sunsi grabe prema naslovu prvaka, zabili su 20 trica! Giannis umalo dostigao velikog Jordana

Phoenix Sunsi vode 2-0 u velikom finalu NBA lige protiv Milwaukee Bucksa
Piše: Robert ŠolaObjavljeno: 09. srpanj 2021. 06:55

Noćas su kao domaćini i drugi put pobijedili Buckse, ovaj put 118:108.

Nakon što su domaći dobili prvu četvrtinu (29:26), u drugoj su Sunsi bili uvjerljivi (30:16) te više nisu ispuštali prednost. Bucksi su im pet minuta prije kraja utakmice došli na minus 6, ali Paul i društvo ostali su dovoljno čvrsti. Paul je na minus šest ubacio tricu i vratio utakmicu u ritam gostiju. Igrači Phoenixa pogodili su fantastičnih 20 trica iz 40 pokušaja, što je bio ključni segment utakmice.

Devin Booker noćas je s 31 (šut 12-15, trice 7-12) poenom bio najefikasniji u redovima pobjednika. Pridodao je tome 6 asistencija i 5 skokova. Chris Paul je opet bio jako dobar s 23 poena (10-20), 8 asistencija i 4 skoka. Odličnu večer imao je i Mikal Bridges s 27 poena (8-15), te 7 skokova. Nažalost, bila je to i prva utakmica Sunsa bez našeg Darija Šarića, kojeg čeka najmanje osam mjeseci stanke zbog potrganih križnih ligamenata koljena.

Giannis Antetokounmpo ovaj je put odigrao vrhunsku utakmicu, ali i to nije bilo dovoljno za pobjedu. Grk je zabio 42 poena (15-22), čemu je pridodao 12 skokova, 4 asistencije i 3 blokade. Raspoloženi Grk zabio je 20 poena u trećoj četvrtini, što je najviše koševa u jednoj četvrtini u finalnoj utakmici NBA lige još od Michaela Jordana. Legendarni košarkaš je 16. lipnja 1993. postigao 22 poena u drugoj četvrtini finalne utakmice. Protivnik Bullsa bio je Phoenix...

Booker i Giannis, statistika 2. utakmice
SOFASCORE

Grafika: SofaScore za SN

Međutim, suigrači su ga skromno pratili. Khris Middleton je potpuno podbacio s tek 11 poena (5-16), dok je Jrue Holiday zabio 17, ali također uz jako loš šut 7 od 21. Solidnu večer imao je Pat Connaughton (14 poena).

Serija sada seli u Milwaukee, kojem neće biti lako protiv Sunsa, što je i logično za momčad koja je na putu do finala izbacila Lakerse, Clipperse i Denver.

20. travanj 2024 00:44