ETHAN MILLER/GETTY IMAGES/PROFIMEDIA Ethan Miller/Getty Images/Profimedia
NBA LIGA

Phoenix Sunsi stigli do pobjede, Šariću opet ‘mrvice‘, desetkovani Celticsi do devete pobjede zaredom

Mobley je s učinkom karijere od 38 koševa predvodio Cleveland do pobjede 114:102 nad Bucksima
Piše: Vedran BožičevićObjavljeno: 22. siječanj 2023. 08:48

I bez ozlijeđenog Jaysona Tatuma, jednog od glavnih kandidata za MVP nagradu ove sezone, Boston Celticsi su produžili pobjednički niz. Uz 27 koševa Jaylena Browna i najbolji učinak karijere Granta Williamsa (25 poena) nadigrali su u gostima Toronto Raptorse sa 106:104 i stigli do devete uzastopne pobjede.

Iako im je već izostanak Tatuma, koji je dobio poštedu zbog bolova u lijevom zglobu, bio dovoljan udarac, problemi za Celticse su se povećali u posljednjoj minuti prvog poluvremena kada je Marcus Smart ozlijedio desni gležanj i više se nije vraćao na parket. Centar Robert Williams ostao je u igri nakon što se sudario s Brownom u prvoj četvrtini, ali na poluvremenu je i on ostao u svlačionici zbog problema s koljenom. No, nadišli su Celticsi sve probleme i pronašli put do 35. pobjede sezone.

- To puno govori o našoj momčadi. Na početku utakmice moglo se osjetiti da jednostavno nismo imali snage, ali nastavili smo igrati i nikad se nismo pokolebali. Bili smo sjajni, dečki su odradili odličan posao - govorio je nakon utakmice oduševljeni trener Bostona Joe Mazzulla, a Jaylen Brown je dodao:

- Teško je pobjeđivati u NBA ligi, a posebno je teško to napraviti u bez gomile igrača. Ali, definitivno imamo dovoljno kvalitete u ovoj momčadi, da pobjeđujemo tko god bio na parketu.

Evan Mobley je s učinkom karijere od 38 koševa predvodio Cleveland do pobjede 114:102 nad Milwaukee Bucksima koji su opet igrali bez ozlijeđene zvijezde Giannisa Antetokounmpa. Mobley je imao šut iz igre 19-27 i to bez slobodnog bacanja ili trice. Dodao je tome i devet skokova. Tek je četvrti igrač od 1979. godine, kada je uvedena linija za tri poena, koji je zabio najmanje 38 poena bez slobodnog bacanja ili trice. Prije njega je to uspjelo Hakeemu Olajuwonu, Alexu Englishu (dvaput) i Georgeu Gervinu.

Dario Šarić je odigrao osam minuta u domaćoj pobjedi Phoenixa protiv Indiane (112:107) i u tom kratkom vremenu upisao jedan poen, dva skoka i tri asistencije. Sunsi su do trijumfa došli bez Chrisa Paula, Devina Bookera i Deandrea Aytona, a ovom ih je prilikom predvodio Josh Okogie s 24 koša i deset skokova.

Najefikasniji igrač subotnje večeri u NBA-u bio je Anthony Edwards koji je ubacio 44 koša za Minnesotu koja je nanijela Houstonu 13. uzastopni poraz (113;104). Edwards je imao šut iz igre 17-29, uključujući sedam trica.