RONALD MARTINEZ Afp
Glatki poraz Clippersa

Povijesna večer u NBA ligi, čak šestorica igrača upisala triple-doublove. 42 poena Dončića, 14 Zubca

U derbiju Istoka Milwaukee Bucksi su sa 109-105 slavili protiv Philadelphia 76ersa
Piše: HinaObjavljeno: 18. ožujak 2021. 09:33

Hrvatski centar Ivica Zubac ubilježio je 14 koševa, 7 skokova i 2 asista za 36 minuta igre u porazu svojih LA Clippersa kod Dallas Mavericksa (89-105).

Paul George (28) i Kawhi Leonard (20) najbolji kod Clippersa, kojima je ovo peti poraz u zadnjih sedam utakmica. Luka Dončić je s 42 poena bio junak utakmice i najzaslužniji za uvjerljivu pobjedu Dallasa.

Sinoćnja večer ušla je u povijest NBA lige jer je čak šest igrača ostvarilo triple-double - Nikola Jokić, James Harden, Russell Westbrook, Draymond Green, Ben Simmons i Domantas Sabonis.

Harden je postigao 40 poena, 15 asista i 10 skokova u pobjedi Brooklyn Netsa u gostima kod Indiana Pacersa (124-115). Brooklynu je ovo šesta pobjeda zaredom, a do nje su došli bez Duranta i Irvinga.

Indiana je vodila sa 16 razlike u drugoj četvrtini, ali nije uspjela izbjeći sedmi poraz u devet zadnjih utakmica.

U derbiju Istoka Milwaukee Bucksi su sa 109-105 slavili protiv Philadelphia 76ersa, a najzaslužniji za uspjeh Bucksa bio je Giannis Antetokounmpo (32, 15 skokova), koji je postigao 10 koševa u produžetku.

Milwaukee je gubio s 19 razlike, ali su uspjeli sve nadoknaditi i zabilježiti petu pobjedu zaredom. Philadelphiju je predvodio Tobias Harris (19), Ben Simmons je imao 13 poena, 10 skokova i 12 asista, ali je Sixersima ipak nedostajala njihova prva zvijezda Joel Embiid.

S ovim porazom, Sixerse su dostigli Netsi na prvoj poziciji Istoka (28-13), dok je Milwaukee treći (26-14).