USA TODAY SPORTS/DDP USA/PROFIMEDIA
NBA REZULTATI

Šarić konačno na parketu od prve minute, čudesan duel Antetokounmpa i Davisa, Jokić kratak za triple-double

Najbolju utakmicu večeri odigrali su Celticsi i Miami, a klub s Floride slavio je nakon produžetka
Piše: Andro PolićObjavljeno: 03. prosinac 2022. 07:26

Bila mu je to deveta utakmica u sezoni, ali prva u koju je ušao kao član udarne petorke. Dario Šarić dobio je priliku na domaćem parketu u utakmici Phoenix Sunsa protiv Houston Rocketsa, koju su njegovi Sunsi izgubili za "pola koša" 122-121. Šibenčanin je odigrao 21 minutu, ali upisao je tek tri poena (šut iz igre 1/5), četiri skoka, dvije asistencije i dvije blokade.

Los Angeles Lakersi uspjeli su srušiti Milwaukee Buckse na njihovom parketu slavljem 133-129. Bio je to pravi duel Giannisa Antetokounmpa, koji je postigao 40 poena, te Anthonyja Davisa, koji je bio još bolji s 44 poena.

Memphis Griezzliesi srušili su Philadelphia 76erse sa 117-109 na krilima Ja Moranta, koji je ubacio 28 poena, dok je kod gostiju Joel Embiid zabio 35 poena, uz 12 skokova i osam asistencija.

Nikola Jokić ostao je dvije asistencije "kratak" za novi triple-double učinak upisavši 24 poena, 10 skokova i osam asistencija, međutim, to nije bilo dovoljno za njegove Denver Nuggetse od kojih su, na domaćem parketu, bolji bili Atlanta Hawksi sa 117-109.

U najboljoj utakmici večeri, Miami Heat na gostovanju je sa 120-116 porazio je trenutačno vodeću momčad lige, Boston Celticse (omjer 18-5). Klub s Floride do slavlja je stigao nakon produžetka, a predvodio ih je Bam Adebayo s 28 poena, dok je domaće Celticse vodio Jaylen Brown uz 37 poena i 14 skokova.