MADDIE MEYER Getty Images Via Afp
NBA PARKETI

Šarić ponovno krenuo od početka, Celticsi srušili prvake, a pogledajte tricu Curryja s druge polovice!

Triple-double učinak upisao je James Harden u pobjedi 76ersa protiv Trail Blazersa
Piše: Andro PolićObjavljeno: 20. siječanj 2023. 07:21

Dario Šarić od prve minute krenuo je u šestu uzastopnu utakmicu Phoenix Sunsa. Šibenčanin je odigrao tek osam minuta, jer je brzo stigao do tri osobne pogreške, a za to je vrijeme uspio ubaciti sedam poena uz četiri skoka. Na utakmici u kojoj zbog ozljeda nisu igrali Devin Booker i Chris Paul s jedne, odnosno Kevin Durant s druge strane, bolje se snašao Phoenix. Na krilima Mikala Bridgesa (28p, 9a, 2s) i Deandrea Aytona (24p, 14s, 4a) Sunsi su pobijedili Netse koje su predvodili Kyrie Irving (30p, 7s, 7a, 4uk, 2b) i Nicolas Claxton (20p, 11s, 3a, 3b). Iako je Phoenix u posljednju četvrtinu ušao s 20 poena prednosti, Brooklyn je nakon Irvingove trice 11 sekundi prije kraja došao na 110:113, ali Phoenix ipak nije odpustio potpuni preokret.

Drugi put ove sezone gledali smo reprizu lanjskog NBA finala. Nakon što su Warriorsi slavili u prvom ogledu igranom u prosincu, sada su pobjedu upisali Celticsi u uzbudljivoj utakmici koja je odlučena tek u produžetku.

"Nismo na ovu utakmicu gledali kao na revanš za finale. To ne može nitko vratiti, mi smo izgubili naslov prvaka. Ne možemo se vratiti natrag i to promijeniti. Stoga je ovo bila samo još jedna utakmica u sezoni", rekao je nakon utakmice Jason Tatum koji je bio najefikasniji igrač utakmice s 34 poena, a uz to je imao čak 19 skokova, 6 asistencija i 3 ukradene, ali i 7 izgubljenih lopti.

Tatum je vodio Boston do dvoznamenkaste prednosti u drugoj četvrtini, ali Golden State se vratio u egal do poluvremena na koje je otišao s laganim vodstvom nakon što je Stephen Curry pogodio tricu u zadnjoj sekundi druge četvrtine.

Nakon toga su dvoznamenkastu prednost imali Warriorsi, no do završnice utakmice se ta prednost topila da bi Jaylen Brown tricom 18 sekundi prije kraja izjednačio rezultat na 106:106. Imao je Curry šut za pobjedu, ali nije sekundu prije kraja regularnih 48 minuta, ali nije pogodio.

U produžetku se ukazao Al Horford koji dvije minute prije kraja pogađa tricu za 115:111 na koju se tricom nadovezao Tatum i to je bio kraj. Boston je napokon pobijedio protiv Golden Statea nakon četiri poraza u nizu - tri u lanjskom finalu i četvrti u prvom dvoboju sezone.

Horford je s 20 poena te 10 skokova i 3 blokade bio drugi strijelac Bostona, a Marcus Smart je dodao 18 poena, 5 skokova, 4 asistencije, 3 ukradene lopte i 1 blokadu. Kod Warriorsa su 4 igrača postigla najmanje 20 poena - najefikasniji je bio Curry (29p, 7a, 4s, 3uk, 2b), a na ovoj listi su još Klay Thompson (24p, 2, 2uk), Jordan Poole (24p, 6s, 4a, 3uk) i Andrew Wiggins (20p, 4s, 4b, 3a), Draymond Green nije postigao 20 poena, ali je bio blizu triple-doublea s 11 poena, 13 skokova i 9 asistencija.

D‘Angelo Russell

WINSLOW TOWNSON Getty Images Via Afp

Uzbudljivo je bilo i u Minnesoti gdje su Timberwolvesi pobijedili Toronto, a junak utakmice je bio D‘Angelo Russell koji je 9 sekundi prije kraja utakmice pogodio dva slobodna bacanja za 128:126. O.G.Anunoby je kasnije promašio tricu za pobjedu kanadske momčadi pa je Minnesota došla do pobjede s kojom su došli na 7. mjesto Zapadne konferencije.

Russell je s 25 poena, 6 asistencija i 2 ukradene lopte bio najefikasniji igrač svoje momčadi, a priključili su mu se Anthony Edwards (23p, 7a, 5s, 3uk) i Kyle Anderson (20p, 10s, 6a). Kod Toronta bolji od drugih su bili Scottie Barnes (29p, 8s, 5a, 2uk) i Frad VanVleet (25p, 10a, 2uk).

Philadelphia 76ersi upisali su četvrtu vezanu pobjedu na "zapadnoj turneji". Nakon Jazza, Lakersa i Clippersa, sinoć su u gostima srušili i Portland Trail Blazerse 105-95. Kao i inače, predvodio ih je standardni tandem: Joel Embiid s 32 poena, te James Harden s triple-double učinkom sa 16 poena, 10 skokova i 14 asistencija.

Sinoć se po hrvatskom vremenu igrala utakmica između Detroita i Chicaga u Parizu. Bullsi su pobijedili sa 126:108 uz dobre partije Zacha Lavinea (30p, 5s, 4a) i DeMara DeRozana (26p, 9s, 5a, 2uk) dok je kod Pistonsa najbolji bio naš Bojan Bogdanović s 25 poena, 5 skokova i 3 asistencije uz šut 9/19, odnosno 3/9 za tri poena.