NBA PARKETI

Šarić upisao prvi trijumf s Warriorsima, Zubac poražen u hrvatskom ogledu, Wembanyamin prvi double-double

Niti 43 poena Mitchella nisu bila dovoljna Cavaliersima, koji su poraženi od Thundera
Piše: SNObjavljeno: 28. listopad 2023. 07:38

S pet poena i četiri skoka u 14 minuta, Dario Šarić sudjelovao je u pobjedi Golden State Warriorsa kod Sacramento Kingsa 122:114. Prvo ime utakmice bio je Stephen Curry s 41 poenom, dok je kod Kingsa De‘Aaron Fox ubacio 39. Prva je to pobjeda Warriosa u novoj sezoni.

U ogledu klubova dva hrvatska košarkaša, slavio je Utah Jazz Luke Šamanića, koji nije ulazio u igru. Klub iz Salt Lake Cityja porazio je LA Clipperse 120:118, uz 35 poena Laurija Markkanena, dok je Ivica Zubac ubacio šest poena uz dva skoka i dvije blokade u 19 minuta igre za Clipperse.

Od ostalih susreta, treba izdvojiti pobjedu Denver Nuggetsa kod Memphis Grizzliesa 108:104, uz 22 poena, 12 skokova i sedam asistencija Nikole Jokića. Boston Celticsi svladali su Miami Heat na domaćem parketu 119:111, a najbolji pojedinci, s 28 poena, bili su Derrick White i Tyler Herro.

Niti 43 poena Donovana Mitchella nisu bila dovoljna Cleveland Cavaliersima, koji su poraženi od Oklahoma City Thundera 105:108. Prvo ime u gostujućim redovima bio je Shai Gilgeous-Alexander s 34 poena i 11 skokova, dok je Chet Holmgren upisao 16 poena, 13 skokova i čak sedam blokada.

U drugoj NBA utakmici u karijeri, Victor Wembanyama upisao je double-double učinak (21 poen, 12 skokova) u pobjedi San Antonio Spursa nad Houston Rocketsima 126:122. Prvi mu je to double-double od - vjerojatno - mnogih kroz karijeru...

27. travanj 2024 08:41