Chris Paul

STEPH CHAMBERS/GETTY IMAGES/PROFIMEDIA
SLAVLJE WARRIORSA

Šarićevi Sunsi srušili Zupca i Clipperse, Paul ispisao povijest! LeBron i društvo još ne znaju za pobjedu

Sinoć smo vidjeli i produžetke na dvije utakmice, a do dramatične pobjede stigli su i košarkaši Portlanda
Piše: SNObjavljeno: 24. listopad 2022. 06:49

Košarkaši Phoenix Sunsa odnijeli su u noći s nedjelje na ponedjeljak pobjedu iz Crypto.com Arene. U 95:112 pobjedi nad Los Angeles Clippersima najraspoloženiji pojedinac bio je Devin Booker koji je upisao 35 poena, jedan skok i četiri asistencije. U redovima domaćina najučinkovitiji bio je Marcus Morris s 22 poena, pet skokova i jednom asistencijom. Ivica Zubac na parketu je proveo nešto više od 21 minute tijekom koje je zabilježio dva poena, osam skokova i dvije asistencije, dok je Dario Šarić ostao bez upisanih minuta.

Spomenimo i da je još u prvoj četvrtini susreta Chris Paul (7p, 8s, 11a) stigao do brojke od 11.000 asistencija čime se priključio Johnu Stocktonu (15.806) i Jasonu Kidu (12.091) kao jedinim igračima u povijesti koji su dostigli tu brojku. Paul je postao i prvi igrač u ligi s barem 20.000 poena i 11.000 asistencija.

Golden State Warriorsi svladali su u San Franciscu Sacramento Kingse rezultatom 130:125, a najučinkovitiji u pobjedi domaćina bio je Stephen Curry koji je upisao 33 poena, pet skokova i dvije asistencije. A. Wiggins i J. Poole dodali su po 24 poena, dok je kod Kingsa prvi strijelac bio D. Fox (26p, 5s, 10a).

Minnesota Timberwolvesi odnijeli su pobjedu s gostovanja kod Oklahoma City Thundera 106:116, baš kao i Charlotte Hornetsi koji su sa 109:126 porazili Atlanta Hawkse. Na dvije sinoć odigrane utakmice vidjeli smo i produžetke. Cleveland Cavaliersi su na domaćem terenu sa 117:107 (103:103) porazili Washington Wizardse, a košarkaši Utah Jazza su sa 121:122 bili uspješniji na gostovanju kod New Orleans Pelicansa.

Još su ranije u nedjelju Portland Trail Blazersi u Los Angelesu porazili Lakerse. Nakon dramatične završnice bilo je 104:106. D. Lillard bio je prvo ime susreta s 41 poenom, pet skokova i dvije asistencije, dok je kod domaćih najraspoloženiji bio LeBron James s 31 poenom, osam skokova i osam asistencija. Lakersi u novoj sezoni još ne znaju za pobjedu (0:3), dok je Portland na stopostotnom učinku (3:0).

REZULTATI

LA Clippers - Phoenix 95-112 Ivica Zubac igrao je za LA Clipperse 21:20 minuta i postigao 2 koša (šut za dva 1-4) uz 8 skokova i 2 asistencije

LA Lakers - Portland 104-106

Atlanta - Charlotte 109-126

Cleveland - Washington 117-107 (produžetak)

New Orleans - Utah 121-122 (produžetak)

Oklahoma City - Minnesota 106-116

Golden State - Sacramento 130-105

18. travanj 2024 22:40