THEARON W. HENDERSON Getty Images Via Afp
NOVA NBA SEZONA

Šarićevi Warriorsi poraženi na startu, slaba šuterska večer Hrvata, Durant nije ‘uhvatio‘ Bryanta

Devin Booker vodio je Sunse do slavlja s 32 poena, 6 skokova i 8 asistencija
Piše: SNObjavljeno: 25. listopad 2023. 07:19

Dvjema odigranim utakmicama započela je nova NBA sezona, a aktualni prvaci nastavili su tamo gdje su prošle stali.

Denver Nuggetsi ranije su slavili na domaćem parketu protiv Los Angeles Lakersa 119:107. Uoči utakmice održana je svečana ceremonija u kojoj je podignut barjak namijenjen prošlogodišnjim prvacima, a u samoj utakmici opet je dominirao Nikola Jokić koji je sezonu otvorio triple-double učinkom, s 29 poema, 13 skokova i 11 asistencija. Jamal Murray zabio je 21 poen, Caldwell-Pope postigao je 20, a Aaron Gordon 15 poena. Svi igrači udarne postave Lakersa bili su dvoznamenkasti po broju poena, a predvodio ih je LeBron James s 21 poenom u 29 minuta igre.

Kralj LeBron je s 38 godina najstariji igrač lige, pa u Lakersima paze na njegovo zdravstveno stanje i doziraju mu minutažu.

‘Ja uvijek želim biti na parketu, osobito u utakmici u kojoj posebno želim imati utjecaja, ali postoji neki sistem i ja ću ga se pridržavati‘, rekao je LeBron nakon susreta.

Taurean Prince zabio je 18 poena za Lakerse, a Anthony Davis 17.

U drugoj odigranoj utakmici Phoenix je slavio u gostima kod Golden Statea 108:104. Devin Booker vodio je Sunse s 32 poena, 6 skokova i 8 asistencija, dok je Kevin Durant na startu svoje 17. NBA sezone upisao 18 poena i 10 skokova.

Durant je zabio 20 ili više poena u otvarajućim utakmicama posljednjih 12 sezona, čime je izjednačio niz Karla Malonea, ali nije uspio dostići Kobea Bryanta i Boba Laniera na diobi petog mjesta vječite ljestvice.

Domaćine je predvodio Stephen Curry s 27 poena (trice 4-14), dok je naš Dario Šarić na parketu proveo 20 minuta i u tom periodu upisao 7 poena, 7 skokova i 1 asistenciju uz slabi šut iz igre 3-11.

28. travanj 2024 15:25