Luka Dončić i Steph Curry

USA TODAY SPORTS/DDP USA/PROFIMEDIA Usa Today Sports/ddp Usa/profimedia
MAGIČNA PARTIJA

Show u Teksasu! Briljantni Dončić nabrojao do 41, srušio Curryja i izjednačio se s apsolutnom legendom

Ivica Zubac upisao je novi double-double, a Bogdanovićevi Pistonsi primili su čak 140 poena.
Piše: Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 30. studeni 2022. 07:46

Tri utakmice odigrane su noćas u NBA ligi, a u akciji su bili i hrvatski košarkaši.

Los Angeles Clippersi slavili su na gostovanju kod Portland Trail Blazersa rezultatom 112:118, a double-double učinkom istaknuo se Ivica Zubac. Hrvatski je igrač ubacio 12 poena te ostvario 13 skokova u 27 minuta i 51 sekundi provedenoj na parketu Moda Centera u Portlandu.

Za domaće su najefikasniji bili Simons s 37 i Grant s 32 poena, dok je Powell ubacio 32 za goste. Clippersima je ovo bila druga uzastopna pobjeda, Blazersima peti poraz u posljednjih šest nastupa.

Detroit Pistonsi poraženi su pred svojim navijačima u ogledu s New York Knicksima te su pritom primili čak 140 poena. Konačni rezultat bio je 110:140, a Bojan Bogdanović je za Detroit postigao 13 poena uz dvije osvojene lopte za 19 minuta i 22 sekunde koliko je proveo u igri.

Pistonsi su i dalje posljednji na ljestvici Istočne konferencije s pet pobjeda i 18 poraza, te čak 2708 primljenih koševa.

U trećoj noćašnjoj utakmici bilo je tijesno, Dallas Mavericksi bili su za tri poena bolji od Golden State Warriorsa. Završilo je 116:113 uz novo sjajno izdanje Luke Dončića. Nezaustavljivi Slovenac predvodio je Dallas protiv aktualnih prvaka s 41 poenom, 12 skokova i 12 asistencija. Na drugoj strani Steph Curry zabio je 32 poena uz po pet skokova i asistencija.

Luka Dončić se na ovaj način izjednačio s Dirkom Nowitzkim. Ikona Mavericksa i slovenski virtuoz sada dijele prvo mjesto po broju utakmica u kojima su za tu franšizu postigli 40 ili više poena. Obojica su na 20 utakmica, a rekli bismo da je samo pitanje dana kada će Dončić preći u vodstvo.

20. travanj 2024 05:43