James Harden

USA TODAY SPORTS/DDP USA/PROFIMEDIA Usa Today Sports/ddp Usa/profimedia
POBJEDA SIXERSA

Sjajni Harden nadvisio Giannisa, Philadelphia u spektakularnom obračunu uzela derbi Istoka

Greek Freak se zaustavio na 34 poena i 13 skokova, ali nije bilo dovoljno za pobjedu Bucksa
Piše: HINAObjavljeno: 05. ožujak 2023. 07:51

Philadelphia 76ers su sinoć prekinuli niz od 16 pobjeda Milwaukee Bucksa svladavši ih na gostovanju sa 133-130.

Do pobjede ih je predvodio James Harden sa 38 koševa, devet skokova i deset asistencija, a Joel Embiid je dodao 31 poen i deset.

Tyrese Maxey je zabio 26 poena za Philadelphiju koja je u četvrtoj četvrtini bila bolja od Milwaukeeja sa 48-31.

U redovima poražene momčadi najbolji je bio Giannis Antetokounmpo sa 34 ubačaja i 13 skokova. Pratili su ga Brook Lopez i Jrue Holiday sa 26 poena.

Milwaukee je vodio sa 18 koševa u trećoj četvrtini prije nego što je Philadelphia iskoristila seriju od 23-9 za izjednačenje na 108-108 sredinom zadnje četvrtine.

Nakon što je Antetokounmpo pretvorio dva faula s preostalih 1:43 za vodstvo Bucksa 125-121, Harden i Embiid su uzastopno pogodili trice i donijeli Philadelphiji prvo vodstvo nakon druge četvrtine. Maxey je izveo dva slobodna bacanja kako bi povećao prednost Philadelphije na četiri koša 25 sekundi do kraja.

Minnesota Timberwolves su također u gostima sa 138-134 bili bolji od Sacramento Kingsa.

Anthony Edwards je bio najbolji strijelac Wolvesa sa 27 koševa od čega su dva bila ključna na kraju utakmice. Edwards je doveo Timberwolvese u vodstvo 136-132 33 sekunde prije kraja. Rudy Gobert je upisao double-double učinak od 13 poena i 14 skokova.

Kevin Huerter je postigao rekordnih 29 koševa za Kingse kojima je okončan niz od pet pobjeda.

Toronto Raptorsi su sa 116-109 nakon produžetaka svladali domaće Washington Wizardse, a Fred VanVleet ubacio je dvije trice u produžetku i završio sa 25 koševa za pobjedničku momčad.

Najučinkovitiji kod Raptorsa bio je Gary Trent Jr. sa 26 koševa.

Kristaps Porzingis je ubacio 22 za Wizardse, koji su imali 24 izgubljene lopte. Bradley Beal dodao je 21 poen i 10 asistencija.

Cleveland Cavaliers su kod kuće uvjerljivo sa 114-90 nadigrali Detroit Pistonsa.

Do pobjede ih je vodio Darius Garland sa 21 ubačajem i sedam asistencija, a Donovan Mitchell dodao je 20 poena.

Marvin Bagley III je sa 20 poena i 13 skokova bio najbolji pojedinac Detroita koji je igrao bez prvog strijelca Bojana Bogdanovića (bilateralna Ahilova tendinopatija).

Miami Heat su sa 117-109 bili bolji od Atlanta Hawksa i tako povećali svoju prednost nad Atlantom u utrci za doigravanje u Istočnoj konferenciji.

Bam Adebayo je za pobjedu ubacio 30 koševa uz 11 skokova, a Tyler Herro je dodao 20 koševa.

Heat je ostao na sedmom mjestu Istočne konferencije i povećao je svoju prednost u odnosu na osmoplasiranu Atlantu na 1 1/2 utakmicu.

Atlantu je predvodio Saddiq Bey koji je s klupe ubacio četiri trice i postigao 22 poena. Clint Capela imao je double-double učinak sa 16 poena i 13 skokova.

Houston Rockets su prekinuli niz ods 11 poraza pobijedivši sa 122-110 San Antonio Spurse.

Tari Eason je zabio rekord karijere od 20 koševa, Josh Christopher i Usman Garuba su dodali po 14 koševa, odnosno 11, a double-double učinke su upisali Alperen Sengun (16 poena, 10 skokova) i Kenyon Martin Jr. (14 poena, 13 skokova).

DevonteGraham predvodio je Spurse s 28 poena.