GEORGE FREY
HRVATI U NBA

Skromna večer Bogdanovića i Zubca, pobjede Jazza i Clippersa, 2 isključenja i pobjeda Lakersa u Houstonu

Susret Bostona i Miamija je otkazan jer je Avery Bradley na testiranju imao ‘nepouzdan rezultat‘
Piše: HinaObjavljeno: 11. siječanj 2021. 08:55

Košarkaši Utah Jazza slavili su sa 96-86 na gostovanju u Detroitu, a Bojan Bogdanović je u pobjedi sudjelovao sa sedam koševa i šest skokova, dok je Ivica Zubac ubacio pet poena uz sedam skokova u domaćem trijumfu Los Angelese Clippersa koji su sa 130:127 svladali Chicago.

Luka Šamanić nije ulazio u igru u porazu San Antonio Spursa na gostovanju kod Minnesota Timberwolvesa 88-96.

Utakmica Bostona i Miamija nije odigrana zbog zdravstvenih protokola vezanih za širenje bolesti Covid-19, jer je igrač Heata Avery Bradley na testiranju imao nepouzdan rezultat.

Košarkaši Los Angeles Lakersa zadržali su se na vrhu Zapadne konferencije NBA lige pobjedom u Houstonu 120-102, a utamicu su obilježila isključenja domaćeg centra DeMarcusa Cousinsa i gostujućeg krilnog centra Markieffa Morrisa.

Morris je isključen u 10. minuti prve četvrtine, nakon naguravanja s Cousinsom, a igrač Rocketsa je morao u svlačionicu u prvoj minuti druge četvrtine, nakon neopreznog prekršaja na LeBronu Jamesu, zahvativši ga podlakticom po glavi u pokušaju izbijanja lopte.

Lakersi su na kraju došli do uvjerljive pobjede u kojoj je Anthony Davis imao 27 koševa i tri blokade, a LeBron James je postigao 18 poena uz sedam skokova i sedam asistencija. Montrezl Harrell je sa 16 koševa predvodio igrače s klupe. Rocketse je predvodio Christian Wood s 23 poena, dok je James Harden imao 20 koševa i devet asistencija, ali i sedam izgubljenih lopti.

Dok su Lakersi gostovali u Houstonu, u Staples Centeru su domaći Clippersi jedva svladali Chicago sa 130-127 preokrenuvši zaostatak od 13 koševa iz prvog poluvremena. Kawhi Leonard je predvodio strijelce Clipperse s 35 koševa, a Paul George je imao 28 poena, devet asistencija i sedam skokova. Lou Williams je ubacio 21 koš za domaću momčad u kojoj je Ivica Zubac ubacio pet poena uz sedam skokova, jednu asistenciju, jednu ukradenu loptu i jednu blokadu.

Za obranu Clippersa nerješiva enigma bio je Zach LaVine koji je ubacio 45 koševa i pogodio deset od 16 šuteva za tricu. Uz to je imao sedam asistencija i sedam skokova, ali nije uspio spriječiti treći uzastopni poraz svoje momčadi.

Utah je slavila sa 96-86 na gostovanju u Detroitu, što je deveta uzastopna pobjeda Jazza nad Pistonsima. Donovan Mitchell je sa 28 koševa predvodio goste za koje je Mike Conley imao 22 poena, šest asistencija i pet skokova. Bojan Bogdanović nije imao dobru šutersku večer. Za sedam koševa je potrošio 11 pokušaja i promašio svih pet dalekometnih pokušaja.

Jerami Grant je sa 28 poena bio najbolji kod domaće momčadi, koja ni u jednom trenutku utakmice nije došla do prednosti.

Najuzbudljiviju završnicu večeri odigrali su Golden State Warriorsi i Toronto Raptorsi u San Franciscu gdje je domaća momčad na kraju slavila sa 106-105, iako je njihov kapetan Stephen Curry pogodio samo dva od 16 šuteva i jednu od deset ispucanih trica, nanizavši čak 14 promašaja, te je završio dvoboj sa 11 koševa, devet skokova i šest asistencija.

Pet minuta prije kraja Warriorsi su vodili sa 97-93, da bi serijom 8-0 Raptorsi stigli do četiri koša prednosti tri minute prije kraja. Fred VanVleet je 45 sekundi prije kraja pogodio za vodstvo Raptorsa 105-104, da bi na 4.3 sekundi do sirene Damion Lee pogodio oba slobodna bacanja za minimalnu prednost Warriorsa. Gosti su napad za pobjedu gurnuli u ruke Pascala Siakama, ali je njegov šut završio na obruču.

Andrew Wiggins je sa 17 koševa predvodio sedmoricu igrača Golden Statea s dvoznamenkastim učinkom, Eric Paschall je ubacio 15, a Damion Lee 13. Siakam je sa 25 koševa bio najbolji strijelac Raptorsa, VanVleet je ubacio 21, a Kyle Lowry 17.

Denver je ostvario uvjerljivu 114-89 pobjedu na gostovanju kod New York Knicksa. Nikola Jokić je i desetu utakmicu ove sezone završio s dvostruko-dvoznamenkastim učinkom od 22 koša i 10 skokova, čemu je dodao i pet asistencija. Gary Harris je za Nuggetse ubacio 14 poena, a Monte Morris i P. J. Dozier su ubacili po 12 koševa svaki. Već prema običaju u novoj sezoni najbolji igrač Knicksa bio je Julius Randle sa 29 koševa i 10 skokova.

Iako se u momčad Brooklyna vratio Kevin Durant, Netsi su na svom parketu poraženi od Oklahoma City Thundera sa 116-129. Brooklyn je i dalje bez Kyrieja Irvinga koji je iz osobnih razloga propustio treću utakmicu zaredom. Goste je u pobjedi predvodio Shai Gilgeous-Alexander s 31 košem, a Hamidou Diallo je s 25 poena imao učinak karijere. Al Horford je dodao 22 koša za pobjednike. Kevin Durant je završio dvoboj s 36 koševa i 11 skokova, a Netsi su izgubili šesti put u posljednjih devet nastupa.

Niz od sedam poraza prekinuli su Minnesota Timberwolvesi koji su na domaćem parketu svladali San Antonio sa 96-88. D'Angelo Russell je predvodio domaće sa 27 koševa, a Malik Beasley je dodao 24. Lonnie Walker je ubacio 25 poena za goste, LaMarcus Aldridge je dodao 20 za Spurse koji su bili bez DeMara DeRozana.